Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Visszategezhetem-e az engem...

Visszategezhetem-e az engem letegező, kb. ötvenes éveiben járó egyetemi tanárt? 25/L egyetemista

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, még egyetemre járok (nappali), évfolyamomnál sok évvel idősebb vagyok. Olyan szakra járok, ahol az emberek 90%-a fiú. Van egy tanár, aki előadáson mindig tegezi az évfolyamot, ez még nem zavar, ha kollektíven tegez. De egyszer zh-megtekintésnél, mikor személyesen hozzám intézte szavait, akkor is letegezett. Engem ez nagyon bántott. Lehet, hogy az még belefér neki, hogy 20 éves fiúkat letegez, meg oké, hogy nem tudja, hogy idősebb vagyok, de szerintem már egy 20 éves lányt se kéne csak úgy letegeznie.


(Van egy másik tanár, aki szintén ennyi idős és tegez, de ő mondta is rögtön, hogy nyugodtan tegezzük vissza. Ez így szerintem teljesen korrekt.)


De az említett tanár viszont egy szóval se mondta, hogy tegezzük vissza. Én természetesen magáztam, nem mertem visszategezni, pedig szívem szerint azt tettem volna.


Szerintetek mit kellene tennem? Jó, nem forgolódom azért álmatlanul minden éjszaka emiatt... :) De azért zavar. Várom a válaszokat!


2010. aug. 24. 11:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem engedte meg, én nem tenném :)
2010. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem tiszteletlenség letegezni egy nálad kétszer idősebb valakit, főleg ha az tanít téged. Ha ő ugy gondolja hogy rosszul teszed hogy magázod, akkor ugyis szólni fog hogy tegezheted.

Azért 25 évesen nem kellene ennyira karótnyeltnek lenni, engem 33 évesen is zavar ha magáznak .. nem vagyok vén csoroszja.

2010. aug. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
52%
Engem a szomszéd boltnál dekkoló öreg alkesz tegezett le, pedig nálad egy tizessel idősebb vagyok. Először meglepődtem, aztán nyeltem egy nagyot, és úgy döntöttem, hogy kevésbé bánt, mint mikor 17 évesen lemagáztak az alsósok. Illenék megadnia a tiszteletet, de szerintem azért nem olyan sértő, és főleg nem a nemednek szól.
2010. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Ha tanít téged, akkor semmiképp. De ha nem, akkor sem tanácsos.

Legtöbb, amit tehetsz az, hogy megkéred, hogy ne tegezzen, de ezzel is tanácsos vigyázni, nehogy megsértődjön

2010. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
18%

Egyik ismerősöm bátyját egy nála fiatalabb tanár tanította és magáznia kellett.

Bunkóság ha tegezed és valószínűleg szóvá is teszi.

2010. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%
Ha a 20 éves fiú csoporttársaidat tegezi, akkor hülyén jönne ki, hogy az évfolyamból csak téged magáz. Biztos így gondolja.
2010. aug. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
14%
Irigyellek a problémáidért. Gondolom csak kedves akart lenni, vagy amit az előző írt, hülyén jött volna ki. Ha viszont te letegeznéd, az iszonyat bunkóság volna. Nem tudom, miért kell rögtön ilyen barátságtalanul hozzáállni a dologhoz. Könyörgöm, 26 éves vagy! Miért baj az, ha tegez?
2010. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat. Igen, én is gondoltam rá, hogy nem kéne visszategezni, mivel tanít: de szerintem részéről akkor is tiszteletlenség, hogy letegez, ezt továbbra is fenntartom. Egyébként pedig nem vagyok karót nyelt, csak szimplán rosszul esik.


Az "irigyellek a problémáidért" megjegyzésre pedig az a válaszom: jeleztem a kérdésben is, hogy nem ez a legfőbb problémám, de azért mégis foglalkoztat, erre való a gyakorikérdések, nem? Láttam már én ennél sokkal idiótább kérdéseket is.

2010. aug. 24. 18:33
 9/22 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem hangsúlyoztam eléggé: engem nem az zavar, amikor órán kollektíven tegezi az egész évfolyamot. Hanem az, ha négyszemközt beszélek vele, és akkor tegez le. Oké, hogy ő a tanár, de szerintem ez még nem jogosítja fel.
2010. aug. 24. 18:37
 10/22 A kérdező kommentje:

Még egy utolsó megjegyzés: van még több középkorú/idősebb tanár, akik úgy járnak el, hogy a fiúkat tegezik, azt a kevés lányt pedig magázzák. A fiatal tanárok pedig tegeznek mindenkit és viszont, ezzel megint csak nincs semmi gondom.


Meg ha mondjuk idősebb nő lenne és úgy tegezne (anélkül hogy viszonttegezném), az se zavarna. De szerintem egy középkorú férfinak nem kéne egy húszas évei közepén járó nőt csak úgy letegeznie. Ez az én véleményem.

2010. aug. 24. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!