Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan megy a köszönési etikett?

Hogyan megy a köszönési etikett?

Figyelt kérdés

17éves lány vagyok egy idősebb férfi lesz a munkáltatóm.

Még sosem találkoztunk.

Jövőhéten megyek személyesen.

A kérdésem az, hogy kinek kell majd előbb nyújtani a kezét kézfogáskor?



2021. jún. 15. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Elvileg a nő nyújt kezet. De majd meglátod az adott helyzetet. Szerintem ő fog kezetnyújtani és bemutatkozás után simán felajánlja a tegeződést. Feltéve, hogy nem valami multi cég.
2021. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Nemá, hogy másfél év pandémia után még megkérdezed, hogy ki nyújt először kezet.

Segítek: senki! Nincs kézfogás!

2021. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2- igen tudom. Csak ha mégis olyan lenne a szituáció, nem hozzam már magam kellemetlen szituba. Bocsmá a kérdésért.. 🙂
2021. jún. 15. 21:53
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Eszedbe ne jusson kezet nyújtani! Rangban magasan feletted áll!
2021. jún. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne nyújts kezet a főnöködnek, vagy rangban/beosztásban magasabban állónak. Az, hogy a nő nyújt kezet először csak arra az esetre vonatkozik, amikor a partner egy hasonló korú férfi. Ha a férfi idős, esetleg fiatal ugyan, de magasabb beosztású - nem nyújthatsz kezet.
2021. jún. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, ő nyujtott kezet!

Felvettek az állásra jó minden!😇🥰

2021. jún. 16. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!