Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért probléma, ha nem veszem...

Miért probléma, ha nem veszem el a szórólapokat?

Figyelt kérdés
Nemértem miért néznek csúnyán/furán, ha nem veszem el. Semmi szükségem arra a db papírra és a tartalma sem érdekel (=>szemét), ezért nemis veszem el.
2010. aug. 27. 12:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
jólvan kedves kérdező,nemtudom hány éves vagy,de remélem még nem vagy olyan idős,és ha mész egyetemre,és szórólapoznod kell majd,hogy legyen kis pénzed,akkor majd te is ideges lennél,ha nem vennék el.kicsit gondolj bele,hogy neked nem telik semmibe,hogy elveszed azt a kisa pár grammos papírt,de a gyerek meg egésznap ott áll a napon,vagy akárhol a kis pénzéért..erre gondolj,mikor legközelebb nem veszed el,hogy te mit gondolnál magadról az ő helyébe
2010. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Régen mindig elvettem, aztán olvasatlanul kidobtam az első kukába. Aztán történt két dolog: az első esetnél előttem ment két "cicalány", nekik adtak szórólapot, én ugye vártam, hogy nekem is nyújt egyet, de nem... Aztán a lányok előttem hangosan örültek, hogy modellválogatás, de jó! Nem vagyok ronda, de ott -ennek hatására- úgy éreztem magam. Másodszor jóindulatúan elveszem, amit odanyújtottak, amikor az illető rohan utánam, hogy akkor most fizessem ki... Inkább visszaadtam a cuccát, és az volt az utolsó alkalom, hogy szórólapot elfogadtam. Különben sem értem, nincs elég szemét a városban, direkt termelni kell..?
2010. aug. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

@13:03

lehet szórólap osztogatáson kívül más munkát is találni egyete mellett, az ő dolga (baja?), h elvállalta, mindenki tisztában van (kellene lennie), hogy mivel jár a munkája. Nekem pedig nem feladatom a munkáját segíteni. Az enyémet sem segíti más. Neki az a feladata h osztogassa, ha nekem meg nem kell az az én dolgom. Szerintem semmi köze nincsen hozzá.

2010. aug. 27. 13:11
 14/22 anonim ***** válasza:

Én el szoktam venni ,de szerintem is rettentő pazarlás az egész, és eléggé zavar.


Más: Nálunk mindenhol azt látom, hogy az osztogatók teljesen egyedül dolgoznak, felügyelet nélkül. Gondolom, megkapják a lapokat, aztán x időn belül ki kell osztaniuk. Nem lenne egyszerűbb, ha hazavinnék, vagy kidobnák egy szelektív kukába, és aztán azt mondják, hogy ki van osztva. Így mindenki jól járna. :)

2010. aug. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

tudom,hogy neked se segít senki,de azért illendő,mert nem fogsz te abba belehalni...egy kis papír nem nagy teher.

másfelől szerintem te se örülnél,ha a munkádba (nemtudom mit dolgozol) valaki ok nélkül kötekedne,mert mondjuk lusta megcsinálni vmit.tudom nem ugyanaz,de a cég szempontjából meg teljesen mind1,hogy te csinálod meg,vagy ő,csak ő nem segít,így neked is nehezebb...

2010. aug. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Na nehogy már az egyetemisták csak ebből a szórólapozásból tudnának megélni. Nem éri meg, mert nagyon rosszul fizet.
2010. aug. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
ha mutatsz nekem olyat,amit hetente 3-4 napot tudok vállalni,és mindig hozzám alkalmazkodva,más időpontba (mert ugye óráim is vannak) akkor szívesen meghallgatom.(amúgy még nem szórólapoztam:P)
2010. aug. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én elveszem, és nem lesz tőle semmi bajom. Legfeljebb jegyzetelhetek a hátoldalára vagy kidobom a következő sarkon.
2010. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Krakkóban töltöttünk pár napot,sétáltunk az utcán és egy csaj a kezünkbe nyomot egy szórólapot. Megyünk tovább, majd a barátom közli velem, hogy úgy meginna egy kávét. Nézem a szórólapot és pont egy kávézóé volt, nem is volt messze és 10% kedvezményre is jogosított. Én még olyan ultramodern designos kávézóban nem jártam mint amilyen az volt, és a kávéjuk is nagyon ízlett. Tehát valamelyik szórólapnak igenis van értelme. És elszoktam venni (szelektíven gyűjtjük)
2010. aug. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nekem nem nyugszik meg a lelkiismeretem attól, hogy szelektíven gyűjtöm. Az újrahasznosítás is pénzbe és energiába kerül. Iszonyat mennyiségű papír az, amit elosztogatnak naponta szórólapnak. De ez nem a szórólapot osztók hibája. Ezért aztán mégis el szoktam venni tőlük többnyire. :)

Bár azt én se szeretem, ha "csúnyán néznek" mert épp nem vettem el egy szórólapot amiből kaptam tegnap is hármat meg ma is már kettő ugyanolyat...

2010. aug. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!