Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha jónapot kívánokkal köszönök...

Ha jónapot kívánokkal köszönök, és le hellóznak, az bunkóság nem?

Figyelt kérdés
Sokszor bemegyek egy boltba, ahol pl fiatal 20-30 éves lányok az eladók, mondom, hogy jónapot kívánok, és oda nyomják nekem, hogy helló! Ez kicsit tiszteletlenség nem?
2010. aug. 28. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
de az
2010. aug. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem általában nem az, de a hangsúlytól, "pofavágástól" is függ.
2010. aug. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ hány éves vagy. Ha 40, akkor az, bár én 38 éves vagyok és nem látszom annyinak, így a 20 éves eladó is tegez, nem lényeg.

Hivatalos helyen önkormányzatnál vagy orvosnál már a helyzet más, pl. a 26 éves orvos pl. nem fog letegezni egy 21 vagy 30 vagy 40 éveset.

Az autószerelő letegez az nem tetszik nekem sem.

2010. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
jó, nem vagyok idős csak 18 csak nem szeretem, hogy ha én tisztelettel beszélek valakivel, letegezzen, minta haverok lennénk...
2010. aug. 28. 09:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy fiatal lány egy fiatal fiútól nem feltétlenül tiszteletteljesnek veszi a jó napotot, hanem egyrészt furának, másrészt azt hiszi, öregebbnek nézed, mint amilyen. (A másik lehetőség: hogy annyira fiatalnak látszol, hogy egyszerűen a gyerektől a felnőttnek szóló magázásnak veszik a köszönésedet, ők pedig a gyereket tegezik le benned, de ezt így látatlanban nem tudom megítélni.)


Bankban, postán stb. magázni kell a nagyon fiatal ügyintézőt is (ő nem is tegezhet vissza), de boltban szerintem legyél lazább. Egy huszonéves nő szereti magát fiatalnak érezni (az is), ez az az eset, ahol a általában pont azzal vagy illedelmes, ha te is hellót köszönsz. Ha szórakozóhelyen vagy a strandon letegeznéd (gondolom, igen, és hidd el, nem is illene magázni), akkor a boltban is nyugodtan.


Én is ilyen korú nő vagyok, szintén pult mögött dolgozom (bár én könyvtárban), és a te korosztályoddal szeretek még kölcsönösen tegeződni. Az idősebb kollégáim is természetesnek veszik, számukra egy generáció vagyunk kb. 16-tól 35-ig. Egyszóval azzal, hogy hellót köszön egy fiatal nő, nem lekezelni akar, hanem jelzi, hogy nyugodtan tegezd te is.

2010. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Phoney ***** válasza:

Én (25/F) pl előszeretettel magázódom idegenekkel, de a magázódás egyébként kezd visszaszorulni.

Most kb. ott tart, hogy az átlag fiatal csak idősekkel és hivatalos ügyben tartja normálisnak, más esetben feszeng tőle, furcsának érzi. Engem meg különösen sokan tegeznek, mivel néha nem nézek ki 17-nél többnek, de megtanultam elnézni a dolgot:)

2010. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

20-30?


Ha mindenkinek egyszerre köszönsz, akkor lepd meg őket egy Kezicsókolom a hölgyeknek-el.


Később, ha nincs hatás fokozhatod pl: "Sziasztok kislányok".

2011. jún. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elég a Kezicsókolom is, némi hatásszünettel, mélyen a szemükbe nézve, mosollyal kísérten.
2011. jún. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor én mondok mást. A legutóbbi munkahelyem egy iskola volt. Tulajdonképpen mindenki tegezett mindenkit (a dolgozók persze), viszont volt pár - nem is olyan idős - tanárnő, akik semmi pénzért nem tegeződtek volna az új kollégákkal. Csak azért se. Ez rendben is van, viszont olyan pofavágással és hangsúllyal mondták, hogy "Jó napot kívánok", hogy a közelben állókban megfagyott a vér.


Ha fiatal vagy, nem biztos, hogy látszódik rajtad, mennyire is. Lehet, hogy nem nézel ki 14-nek, és így automatikusan letegeznek. (Én mondjuk nem is bánom, ha 20-30 évesek helloval köszönnek, sokkal rosszabb tizenhárom évestől azt hallani, hogy csókolom.)

2012. febr. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha egy 20-on éves pali köszön jónapotot egy 50 es palinak, az meg hellot, akkor no problémo. Ha azonos korúak de már nem kölkök, akkor meg lealacsonyító nyilván, ez azt jelenti, hogy nem vagy partner kispajtás, le vagy morzsolva rendesen!
2012. júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!