Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a szomszédom nálam pár...

Ha a szomszédom nálam pár évvel idősebb férfi kinek illik előbb köszönni?

Figyelt kérdés

Sosem köszön nekem. Én meg nőként úgy tudom, hogy a férfinak illik előbb. Sokszor rámnéz, szembenézünk egymással, de nem képes egy Jónapotot, vagy sziát, vagy amit akar elengedni.

Nőként nekem kéne ráköszönni? Minden szomszédommal köszönök amúgy, kivéve vele. Csak az időseknek köszönök előre.

Ő 3-4 évvel idősebb tőlem.


2021. aug. 4. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
köszönj rá, aztán ha nem köszön vissza akkor többet nem kell erőltetni a dolgot.
2021. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Neki, mert te vagy a nő, ráadásul csak 3-4 évvel idősebb nálad. Persze ha jelentősen idősebb férfiról lenne szó (aki mondjuk a nagypapád lehetne), akkor természetesen neked illene előbb, de itt szó sincs erről.
2021. aug. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért kell ebből ügyet csinálni? Köszönj rá.
2021. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%

Nem.

Mindig annak kell köszönni aki érkezik,a nemeknek ehez semmi köze.

Ez alól egyedül a nemesi származás a kivétel.Ha pl. egy ülő férfitársasághoz odamegy egy nő a férfiak felállnak (a székből),és udvariasan fogadják a köszönést.

2021. aug. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

egyikünk se érkezik, a lépcsőházban találkozunk

Idős szomszédoknak mindig köszönök, nőknek meg attól függ, vn, h ők köszönnek rám. De férfiakra nem köszönök rá.

2021. aug. 4. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!