Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem furcsa magázni valaki...

Nem furcsa magázni valaki olyat, aki csak pár évvel idősebb?

Figyelt kérdés
Megtudtam, hogy ősszel új tanár jön a sulinkba, aki csak most végzett az egyetemen. Meg azt mondják elég fiatalnak néz ki, és attól félek, hogy véletlenül letegezem. Most leszek tizenegyedikes.

2020. aug. 1. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Én jobban szeretek Önözni, kortól,nemtól függetlenül.

Nekünk is volt fiatal tanárunk eszembe se jutott, hogy véletlen letegezem, mert fiatalnak néz ki.

2020. aug. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2020. aug. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem az.
2020. aug. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fura. Nekem az volt fura, amikor egyszer a Magdi néni, aki velünk egy utcában lakik születésem óta; meg már előtte is ugyanott lakott, meg az én felmenőim is; na, szal egyszercsak mondta nekem a nagy magázódásból, hogy most már tegezhetem. De ez túl furcsa volt; két alkalommal még próbáltam tegezni, de inkább visszaváltoztam csókolomozásra a szervuszról, mert ez tehát túl fura volt nekem; de egyetemen szerintem semmi baj nincsen a magázódással; adjuk meg egymásnak a tiszteletet nyugodtan. Az se baj, ha a tanár is magáz; szerintem ez a magázódás egy iskolában oda-vissza tök jó. De pl lehet olyan is , hogy valaki mondjuk 60-70 évesen iratkozik be felsőoktatásba tehát; és őközöttük is szerintem tök jó; hoghya mondjuk pl van egy 28 éves tanár az egyetemen; és ha szóval a 60 éves hallgató magázza a 28 éves tanárt; szerintem ez teljesen rendben van. Meg szóval ez nem az életkorának szól, hanem a hivatásának. De mondjuk elképzelhető, hogy lehet olyan tanár , aki azt mondja, hogy inkább tegezzék nyugodtan, és akkor olyan barátibb, családiasabb hangulatot akar kialakítani az órán. Vagy nem is ez a "családiasság", hanem pl ismerek olyan tanárt, aki azt mondta, hogy ő egyszer régen, még kezdő tanár korában próbálta a magázódást a hallgatókkal , de rájött, hogy nem megy ez neki; és akkor ezért az ő óráin tegeződés oda-vissza a jellemző.
2020. aug. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nem furcsa. Engem konkrétan az szokott zavarni, mikor én huszonévesen bemegyek egy hivatalos helyre, köszönök, hogy "Jó napot kívánok, XY vagyok, Z ügyben jöttem." és erre jön a válasz az ügyintézőtől, hogy "Szia" vagy "Helló".
2020. aug. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Régen még a szülőt is magázta a gyerek. Sőt az altalánosi osztályfőnököm még minket gyerekeket is (ötödikeseket is) magázott. Én jobban szeretem az "Ön" kifejezést, mert ez sehogy sem sértő (igen lehet sértő a maga) és jobb is kimondani. Nekem is volt tanárom, aki éppenhogy 10 évvel volt idősebb, nyári szünetekben és most, hogy már rég nem tanít megkért, hogy tegezzük őt. Képzelhetitek, hogyan tegezem le:D Sehogy. Túl megszokott.
2020. aug. 2. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 mustafa33 ***** válasza:
86%
Sőt még egykorút sem furcsa magázni.
2020. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Hát, nekem az a furcsa, manapság már ez simán megfordul egy tizenéves fejében... (38 éves vagyok). Húsz éve még mi biztos nem gondoltunk ilyet, az más kérdés volt, hogy aki annyira akart pedálozni, az jobban reácuppant... igen, most kezd derengeni, hogy ilyen volt is, amikor - csakis iskolán kívül - bratyiztak egy-két eminensebbek a tanárral, de hála Istennek ezt a jelenséget mi, akik többségben voltunk és nem haverkodtunk a tanárral, mi megvetettük.
2020. aug. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz az.

Nekem is van ilyen, de iskolai környezetben vagytok. Annyi az esélye, hogy véletlen letegezed, mint egy az idősebb tanároknál.

2020. aug. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
De, szerintem is furcsa. Alig vártam annak idején, hogy vége legyen a középiskolának és magunk mögött hagyjuk ezt a modoroskodást.
2020. aug. 5. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!