Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem idegesít az "ez...

Titeket nem idegesít az "ez miatt" kifejezés?

Figyelt kérdés
Mert engem nagyon, amikor azt mondja valaki, h Ez miatt... Ettől ki tudok akadni. Nem úgy lenne értelmes, hogy "emiatt"? Vagy csak én csinálok belőle nagy ügyet...:P
2010. aug. 29. 20:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
51%

Te csinálsz belőle nagy ügyet szerintem. Ebbe a kategóriába esik az evvel-avval ezzel-azzal is. A z-s változat régiesebb fajtája. Ezt mondta nekem régen a magyartanárom. Aki nem hiszi, az járjon utána. :)

Amúgy én mindkettőt használom, szövegtől függ mikor melyiknek szebb a csengése :)

2010. aug. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
25%
Úgy lenne helyes, ahogy te írod, bántja is a szemem/fülem, de mostanában még a legalapvetőbb helyesírási szabályokat is egyre kevesebben ismerik. :(
2010. aug. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
ja a "sztenderd" szerint. de én kifejezetten örülök neki, hogy nem csak 1 nyelvet beszélünk
2010. aug. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
bocsánat, a Z-s a régi fajta (első voltam)
2010. aug. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
58%

Az emiatt az ez miatt rövidítése, nem idegesít. Én se szoktam használni amúgy mert kényelmetlen a kiejtése, de néhány helyzetben jobban ki lehet vele fejezni magadat.

Meséled hogy történt ez+az+amaz aztán folytatod hogy emiatt, olyankor nem világos hogy melyik miatt is, de ha

úgy folytatod hogy "_ez_miatt" úgy tudja hogy az utolsó dologra gondolsz.

2010. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
44%
De idegesít,az evvellel és avvallal egyetemben.A két utóbbi méghozzzá borzasztóan.MEg a kellesz. Bántják a fülemet,szememet
2010. aug. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
66%
Nem szokott zavarni de most kíváncsi lennék, miért lettem lepontozva?-.- mert engem nem idegesít, vagy mi? szakadt volna le az ujjatok...:D
2010. aug. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Én erre példaként a Kultúrház tegnap esti adását tudom felhozni. Elég korrekten kifejtették a vendégek (emlékeim szerint az Index szerkesztője és egy nyelvész prof) a véleményüket erről. Van a beszélt nyelv, ennek sok-sok változatával, illetve van egy egységesitett "irodalmi" nyelv. A magyar oktatás azonban a szokásos évtizedekkel lemaradt felfogásával irtja ki a beszélt nyelvet, az irodalmival szemben.
2010. aug. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Én csak mondom a 05:57-nek, hogy mindenkit felpontoztam, és nem le:D Még téged is:)


hát akkor ezek szerint nem vagyok annyira egyedül:)

2010. aug. 30. 21:39
 10/29 anonim ***** válasza:
Engem is zavar, szerencse, hogy ahol én élek, ott nem szokás egyáltalán így mondani ;)
2010. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!