Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem idegesít az "ez...

Titeket nem idegesít az "ez miatt" kifejezés?

Figyelt kérdés
Mert engem nagyon, amikor azt mondja valaki, h Ez miatt... Ettől ki tudok akadni. Nem úgy lenne értelmes, hogy "emiatt"? Vagy csak én csinálok belőle nagy ügyet...:P
2010. aug. 29. 20:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Akinek nem esett volna le, ez is egy kis pszichológiai csapda volt amire ügyesen ráharaptál és engem igazol. :)
2010. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
Engem is zavar, egyszerűen bántja a fülem.
2010. szept. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

11:56 nyugodtan használd a halandzsa nyelvet, de épp ettől tartok, hogy 100 év múlva az ilyen gondolkodású emberek miatt fog "kihalni" a magyar nyelv. Tudom, hogy már most sem az az elfogadott, ahogyan 100 éve beszéltek, de egyszerűen bántja a fülem, hogy az "ez miatt" és a hasonló helytelen szavakat egyre többen használják.


Egyébként a 11:56-os utáni válaszolóval teljesen egyetértek;-)

2010. szept. 5. 15:41
 24/29 A kérdező kommentje:

21:49

???

2010. szept. 5. 15:53
 25/29 anonim ***** válasza:
És mégis miből gondolod hogy helytelen? Olvastad valahol? Csak mert hasonló lendülettel utálják egyesek az eszek, lássuk, stb szavakat is mondván helytelen. No offensiv, vagy hogy szokták írni, csak ez meg főleg érdekelne hogy két egymás után következő értelmes szó, hogyan lehet helytelen.
2010. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

15:53

!!! :)

2010. szept. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Egyébként most jutott eszembe, hogy a magyar tanár is mondta... Mármint ezt az "ez miatt"-os dolgot, hogy nem érti miért kellett átállni erre néhány embernek...

Persze engem nem emiatt idegesít...:-)

2010. szept. 5. 17:46
 28/29 anonim ***** válasza:
Engem még a "Megmondom az őszintét." bír kikészíteni. Nem tudom, melyik majom találta ki. Ez a szó egy melléknév, tulajdonságot jelöl. A helyes alkalmazása "megmondom őszintén" vagy "őszintén szólva". A legrosszabb, hogy sokszor már TV filmben vagy sorozatban is hallottam. Borzasztó! :(
2010. szept. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
A "megmondom az őszintét" nekem sem tetszik, hülyén hangzik, viszont a mellékneveket lehet használni amúgy így is, pl. "megkeresem a legszebbet".
2010. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!