Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik egy hosszú hajú nőnek...

Illik egy hosszú hajú nőnek teljesen kibontott hajjal mutatkoznia?

Figyelt kérdés
Huszonéves lány vagyok, korábban ez a dilemma fel sem merült, de mostanában mégis úgy érzem, hogy illetlen a hosszú hajat szabadon hagyva "mutogatnom". Mintha nem lennék szalonképes állapotban.

2021. aug. 26. 14:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%
Ha egy nőnek szép, ápolt hosszú haja van, miért is kellene "begumizva", kontyba tűzve hordania? Ebben az esetben mi értelme van a hosszú haj viselésének, mi az értelme annak, hogy "szép, hosszú hajam van"? Egy nő ékessége lehet a szép, hosszú haj, és azt büszkén, kibontva viselje!
2021. aug. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
89%

az illendőséget az aktuális társadalmi morálok határozzák meg.

a mai társadalomban egyáltalán nem illetlen kibontott hajjal járkálni.


de ugyanígy nem illetlen összefogni/feltűzni sem. ha te kényelmetlenül érzed magad bármi miatt akkor tegyél ellene. Főleg ha az egy olyan egyszerű dolog, mint összefogni a hajad.


Amikor nekem nagyon hosszú hajam volt, akkor én is általában összefotam/befontam a hajamat, de nem azért mert illetlennek tartottam kiengedni, hanem szimplán mert baromi hamar kócos lett. Egy vállik érő hajat még gyorsan át lehet fésülni kézzel, de az akkori derékig érő loboncommal már nem volt ilyen könnyű dolgom. Nem lehet hogy te is ilyesmi miatt nem érzed magad "szalonképesnek" ahogy említetted?

2021. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
45%
Oké mindenkinek lehetősége lenne hosszú szépre növeszteni a hajukat, saját döntésből nem teszik, szóvalnne zavarjon, hogy neked hosszabb hajad van.
2021. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%
Európában vagyunk. 21. század 😊
2021. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Persze vadidegenek nem, de rég látott ismerősök mindig szóba hozták a hajamat (ami pedig nem extrém hosszú, csak szimplán hosszú és egészséges), és erről az jut eszembe, hogy hiába van vkinek nagy melle, nem ok arra, hogy mutogassa. :D Így vagyok ezzel szerintem. De ettől függetlenül nem bánom, hogy nem bontom ki, sőt valóban útban is lenne
2021. aug. 26. 22:30
 16/27 anonim ***** válasza:
86%
Ha összekötve hordod, akkor miért kérdezted, hogy illik-e egy nőnek kibontott hosszú hajjal mutatkoznia? Ezek szerint Te úgysem bontod ki. Aki pedig kibontva szereti viselni, erre csak azt tudom mondani, hogy igen, illik, feltéve azt, hogy ápolt.
2021. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 jpeter1 válasza:
63%
A páromnak bokáig érő dús haja van. Van amikor hagyja kibontva,de praktikus okokból sokszor kontyba rakja, vagy két copfot fon belőle. Kislányos stílusa van ezért a bokáig érő kétfonatos copfot szereti igazán. Viszont a konty nagyon elegáns tud lenni.
2021. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%

aki szóba hozza a hajadat az azért teszi, mert

1. szép egészséges, látszik hogy teszel érte és megdícsér

2. szép hosszú, és irigyli amiért ő nem tudja (bármi okból) meegnöveszteni akkorára (és az irigylést nem negatív értelemben értem)

3. csodálja hogy képes vagy egészségesen, ápoltan tartani, mert neki nincs hozzá türelme


egyik sem olyan dolog amiért szégyenkezned kéne.

én is megdícsérem az ismerőseim hajt ha kifejezetten szép/hosszú. Ugyanúgy megjegyzem nekik, mint amikor látok rajtuk olyan ruhát ami nagyon tetszik. Akkor azért mert megjegyzést teszek arra hogy tetszik a ruhájuk, már azt is illetlen hordani?


Az hogy valaki megjegyzést tesz valamire (pláne ha pozitívat) nem azt jelenti hogy azért teszi, mert illetlenséget látott.

2021. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez azért megnyugtató
2021. aug. 27. 17:20
 20/27 anonim ***** válasza:
72%
Ciganyoknal nem illik ha mar ferjnel vagy😆 legalabbis nekem nem volt szabad
2021. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!