Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Otthoni körülmények között...

Otthoni körülmények között illetlenségnek számít a galuskát villával, jobb kézzel enni?

Figyelt kérdés
Köszönöma a válaszokat!

2021. szept. 17. 23:34
A kérdező szavazást indított:
Igen, az etikett világosan kimondja, melyik kézben van a kés és melyikben a villa.
Otthoni körülmények között ez irreleváns.
46 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Hát én nem csak otthon eszem jobb kézzel. Pont letojom, hogy mit hogyan "szokás" enni. Nekem jobbal kényelmesebb. Fel is kötném magam ha bal kézembe kéne bármit is venni mert "úgy illik". A bal kezem egy baleset óta alig működik, pl. a villát, kanalat, kést meg se tudom vele fogni. Éhen halnék az ilyen baromságoktól.
2021. szept. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Otthon ki az a hülye, aki késsel-villával eszik bármi olyat, amihez galuska illik köretként? Kanál bmeg...
2021. szept. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom pörkölthöz.. Úgyhogy nem kell villa sem.
2021. szept. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
Én olyan hülye vagyok, hogy villával eszem a galuskát otthon is, soha eszembe sem jutott kanállal enni, vagy bal kézzel.
2021. szept. 18. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Senkinek semmi köze ahhoz, hogy otthon akár a mákos tésztát is kanállal eszed.
2021. szept. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Van aki kanállal eszi.
2021. szept. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Otthoni körülmények közt simán jobb kézzel, kanállal és mélytányérból eszem a pörkölt,-galuska kombinációt.

Tudok szabályosan késsel-villával enni, de ahogy nem öltözők ki otthonra, pedig megtehetném, úgy az asztalnál sem "színészkedek".

2021. szept. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
Egy kisgyereknek meggyűlik a baja a nokedlivel, ha villával eszi. Sok időbe telik megtanulnia, hogyan maradnak a nokedlik a villán, hogy a szájába is jusson.
2021. szept. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%
#4 Szerintem Te még a rántott húst sem kanállal eszed.
2021. szept. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
:)
2021. szept. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!