Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik a köszönési sorrend?

Melyik a köszönési sorrend?

Figyelt kérdés

A férfi köszön előre a nőnek.

A fiatal az idősebbnek.

Melyik bírálja felül a másikat?

Szóval ha nőként találkozom egy 10 évvel idősebb férfival, akkor ki köszön előre?


2021. szept. 22. 07:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%

„ Az egyik azon sértődik meg, hogy nem köszöntél előre. A másik azon, hogy magáztad és így öregíted. A harmadik azon, hogy letegezed. A negyedik azon, hogy "jó napot kívánok" helyett "jónapot"-ot köszönsz. A negyedik rühelli a "helló"-t. Aztán leszarod az egészet, mert ha valaki udvariatlannak tart azért, mert a saját módodon üdvözölted, az mindenbe bele fog kötni később is.“


Egy állásinterjún először én köszöntem és nyújtottam a kezem az egyik igazgatósági f.szkalapnak. Aki kezet sem fogott velem, annyira a szívére vette ezt az etikett vétséget:D

2021. szept. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Ez természetes, magasabb rangúnak ne nyújts kezet, különben kirúgnak azonnal.
2021. szept. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésedre is válaszoljunk:

>> Szóval ha nőként találkozom egy 10 évvel idősebb férfival...>>


Ennyire nem lehet leegyszerősíteni, mert már hülyeségbe fullad... olyan, mint amikor az orvos azt tanácsolja a rákbetegnek, hogy soha ne hagyja abba a szuszogást és akkor örökké fog élni.


A fenti kérdésedre a válasz: Helyzettől függ: ha az a 10 évvel idősebb férfi a főmérnök és feljebbvalód, akkor te köszönsz előre - ha pedig az alárendelted, akkor ő köszön előre (emlékezz: 1. helyen áll a rang/tisztség, vagyis a rang felülírja a kort és nemet). Viszont ha az igazgatóddal az ABC-ben futsz össze, ő köszön előre.


A köszönéssel kapcsolatban sokan elfelejtenek egy különleges szabályt, ami csak a köszönésre vonatkozik és minden helyzetet felülír: az köszön előre, aki belép valahová vagy eltávozik onnan (az 1,2,3. szabályok csak ezután következnek). Ha pl. a hegesztő műhelybe belép az igazgató, akkor ő köszön előre az ott tartózkodó inasoknak. Ha a tanítónéni belép az osztályba, ő köszön először, utána a gyerekek kórusban válaszolnak.

2021. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ha munkahelyi emberkével futok össze az egyértelmű. De ha pl egy olyannal futok össze akiről tudom hogy idősebb és férfi, de semmi közünk egymáshoz egyébként,és utcán megyünk el egymás mellett, akkor ki köszön?
2021. szept. 28. 10:49
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Előbb az idősebb szót kell tisztába tenni. 5-10 év szerintem nem számít, a kinézés alapján egy sportos idősebb is nézhet ki jobban, mint a fiatalabb. A "szemmel látható" idősebb a mérvadó. Ha tehát az utcán futsz össze egy egykorú vagy 10-15 évvel idősebb férfivel, akkor a férfi köszön először. Ha a korkülönbség nyilvánvalóan a férfit mutatja "öregebbnek" (25-30 évvel), akkor te köszönj először.
2021. szept. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!