Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Érvényes még ez a régi ültetés...

Érvényes még ez a régi ültetési rend?

Figyelt kérdés

Régebben a jegyeseket (ma már úgy mondanám, azokat, akik együtt járnak és együtt vannak meghívva) egymás mellé, a házaspárokat külön, általában egymással szemben ültették.

Nagyobb vasorákra, esküvőkre, összejövetelekre gondolok.

Ma is érvényben van még ez a szokás?



2019. jún. 9. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Buta szokás, nem hallottam még ilyet.

Az összetartozó embereket egymás mellé kell ültetni.

2019. jún. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha te nem is hallottál róla, ez a szokás bizony létezett, és nyilván vannak helyek, ahol ma is létezik.

Lehet, hogy a késsel-villával való evést is butaságnak tartod, a szokás mégis az.


Lehetőleg olyanok válaszát szeretném olvasni, akik valamelyest tisztában vannak az etikettel.

2019. jún. 10. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem hallottam még erről, viszont eddig kb. 130 esküvőn dolgoztam, szóval szerintem ez sok mindent elárul. :)
2019. jún. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Az ifjú pár a díszhelyen ül az esküvőn, általában egy hosszú asztal közepén. A násznép leültetésekor a házaspárokat külön szokás ültetni, a szerelmes párokat és jegyeseket viszont egymás mellé."


[link]


A 131. esküvőnél majd vedd figyelembe ezt is.

2019. jún. 10. 12:52
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Az volt a kérdésed, hogy érvényes-e még. Amikor azt írtam, hogy 130 esküvőn dolgoztam és nem láttam ilyet, arra gondoltam, hogy sikerül majd ebből leszűrnöd, hogy már nem érvényes és/vagy senki nem veszi figyelembe. Egyébként fotós vagyok, tökre nem érdekel ki hol ül, de ha közöm is lenne az ültetèsi rendhez, akkor sem egy nevenincs sokadik esküvős oldal cikkéből tájékozódnék. :)
2019. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
81%

Manapság elővesznek régi illemeket és szokásokat és úgy tálalják, mintha úgy lenne mai is szokás és illedelmes. Vannak bizonyos illemek amik tényleg annyira alapvető pozitív emberi tulajdonságokból adódnak, hogy nem változnak, sokuk viszont változik.


Nagyon jó válaszokat kaptál kérdező. Persze lehetséges ezek szerint, hogy volt ilyen szokás, de ma nem az és ebben ez a döntő. Amúgy ha az emberi kedves hozzáállásból indulunk ki, akkor szerintem is kedvesebb a házaspárokat egymás mellé ültetni. Na és ez a lényeg! Az ahogy nekik emberileg jobb. Biztos szívesebben ülnek egymás mellett, tehát régi szokás ide vagy oda, ma tényleg nem szokás. Én sem hallottam róla és nem is látom értelmét visszavezetni, vagy bevezetni.

2019. jún. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van, régi szokás nagyon, és mára ezek szerint teljesen elavult.

Én mindenkit felpontoztam, mert ízlések és pofonok. Csak azért kérdeztem meg, mert a családban vannak idősebb házaspárok is, akik ezek szerint meglehetősen sznobok. Ez a szokás egy régi polgári tradíció lehet, ma már nincs értelme betartani.

Köszönöm a válaszokat!

2019. jún. 10. 19:00
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
81%

Egyébként a cikk is úgy írja és ezzel is kezdi, hogy "Ha nagyon nincsen ötletünk az ülésrendre, hagyhatjuk szabadon helyet foglalni vendégeinket, egyszerűen az érkezésük sorrendjében."


A szokások egy része csak kialakul valami alapján, mindenféle okokból, de sokuk el is tűnik. Voltak már olyan szokások amiken ma csak lesnénk és pislognánk, hogy jó értjük-e. "A májusfát csoportba szerveződve állították a legények a lányoknak, akiknek ez nagy megtiszteltetés volt." (wiki) Ma semmi megtiszteltetés sem lenne benne, de akkor az volt a szokás és biztosan volt is magyarázata.


Szokások terén más a késsel villával való étkezés, mert ez részben egy elterjedt találmányok alapszik, amit a mai világ teljesen általánosan használ is, és mert manapság ez által tudunk úgy enni, hogy nem zsírozzuk össze a kezünket. A hétköznapi kedveltsége miatt is és tisztasága miatt is szeretjük, de Indiában még ma is teljesen általános a kézzel evés. Jóllehet a szegénység is elterjedtebb és bizony akár késre és villára se futja nekik és a szokás őrzése is gondolom, hogy benne van. De a mai nyugati világban annyira megszokott a késsel villával evés, hogy csak ezért is illik betartani, de lényeg nem a puszta szokás, hanem a magunk praktikuma és másoknak való visszatetszés elkerülése az evéskor.

2019. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!