Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Felveszitek a telefont ha...

Felveszitek a telefont ha magántelefonszám keres? Miért (igen/nem) ?

Figyelt kérdés
Én régebben felvettem, de szinte mindig közvéleménykutatók, meg egyéb dolgok miatt kerestek, így most már soha nem veszem fel.

2021. okt. 21. 15:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Igen,felveszem.Ugyanis van egy ismerősöm,aki vonalasról hív és nem írja ki a számot.Amennyiben meg olyan,hogy közvélemény kutatók stb akkor nyilván,hogy megkérdezem,hogy mikor és mennyit fizetnek? Valakinek,valamilyen bevétele lesz.A kiadás,meg az enyém.Az én tudásomat akarják használni.Megállapodunk és válaszolok.Továbbá,azért is felveszem,mert lehet,hogy az unokám bajba került,így megtudhatom,hogy hová kellene vinnem 3 millió forintot.Vagyis,mekkora öröm lehet,hogy van olyan,aki feltételezi,hogy nem összesen,hanem otthon a fiókban van ennyi pénzem.Dagadna a keblem a büszkeségtől!
2021. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert a rejtetelefonálók 99%-a telefonbetyár, vagy telemarketinges. Régebben az állami intézmények is rejtettről hívtak, de erről leszoktak, mert mindenki kinyomkodta őket. 😂

Amúgy okostelón állítólag van olyan beállítás, hogy ne fogadja a titkosított számokat.

2021. okt. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Alex Fly ***** válasza:
100%
Nem veszem fel. És ennek egyszerűen az az oka, hogy ezek alapból tiltva vannak, szóval a telefon automatikusan visszautasítja ezeket, ki sem csöng.
2021. okt. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A régi telefonom folyton azzal szívatott, hogy mikor újraindítottam, visszaállt a hálózati alapbeállításra, ami a rejtett szám volt. És amikor már kezdett kiöregedni, sokszor meg kellett ezt tennem, de rendszeresen elfelejtettem visszaállítani a számkijelzést.

Úgyhogy én felveszek mindent, mert önhibáján kívül is hívhat ismerős rejtett számról. Aztán ha mégis piackutató, akkor legfeljebb lerázom gyorsan.

2021. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#14-es nem tudtam hogy ilyet lehet.


Egy olyan funkció jó lenne ami letiltja ezeket, de hangpostán elmondja hogy magánszámot nem veszek fel vagy valami ilyesmit.


#15 igen ez kellemetlen lehet, de az én tapasztalatom alapján nagyrészt piackutatók, vagy átverés volt.


Sokan írták hogy ismerős, orvosi rendelők stb... magántelefonszámról hívnak, és igen ez kellemetlen, de ismerőssel általában más módon is lehet kommunikálni, orvos esetén meg valószínűleg azért számítasz rá hogy mikor hív így akkor felveszed.

2021. nov. 14. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!