Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Már annyira félek, hogy...

Már annyira félek, hogy tiszteletlen leszek, hogy le se merek ülni tömegközlekedésen?

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 13:58
A kérdező szavazást indított:
Ülj le és folyamatosan figyeld a felszállókat.
Ülj le, ne állj fel. Max. ha külön kérnek.
Ne ülj le.
35 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ha emiatt szorongsz, ne ülj le. Még mindig jobb szerintem, mintha leülsz, de állandóan idegeskedsz, hogy valakit nem vettél észre.
2021. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Egyszer vettem apámnak a gyógyászati segédeszköz-boltban egy járóbotot. Felszálltam vele a buszra, át akarták adni a helyet. Na szóval az ötlet: veszel egy ilyet, amikor leülsz fogod szépen és bámulsz kifelé az ablakon. Nem tiszteletlen vagy, valami baj van a lábaddal. Szegény.


[link]

2021. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Én soha nem ülök le tömegközlekedésen, nem azért, mert szorongok, hanem mert ennyit kibirok állva is.
2021. okt. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Helyijáraton csak ha nagyon sok hely van, akkor ülök le, egyébként megyek hátra. Pont emiatt.
2021. okt. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem leszel tiszteletlen. Kifizetted.

Ha átengeded a helyedet az csak egy nemes gesztus.

Egy biztos figyelned nem kell. Aki akar valamit, majd kér.

2021. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Én amúgy állni szoktam és átengedném a helyet. De nem tartom normálisnak, hogy figyelmetlenség miatt megalázzanak. Azt sem, hogy a félbuszt erőszakosan fellökni egy elérhetetlen helyért.
2021. okt. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
92%
Üljél le, majd szól ha valaki le akar ülni, nem kell emiatt pánikolni.
2021. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
85%

Én általában állok mert kövér vagyok és a lábam átterül a másik székre.

Ha egyedüli ülést találok annak örülök de ez persze ritka hogy van szabad.


Nem leszel azzal tiszteletlen hogy leülsz. Te is megváltottad a jegyet/bérletet, neked is ugyanannyi jogod van használni az üléseket mint a többi utazónak szóval ne aggódj.

Ha meg valaki problémázik azt szard le. Az ha valamijen problémájuk van az az ő bajuk nem a tiéd. Én is csak a nyugdíjasoknak, a mozgássérülteknek meg a kisgyerekes anyukáknak/terhes nőknek szoktam átadni.

2021. okt. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem kötelességed azt lesni, hogy éppen felszáll-e valaki, akinek "több joga van" ahhoz a helyhez, mert öreg vagy franc tudja mi.

Te is megvetted a jegyet. A jegyhez meg ülőhely is jár, ha épp van szabad.


Amúgy csak nálunk van ez a hülyeség, se nyugaton, se keleten nincs. Annak van ülőhelye, aki hamarabb felszállt.

2021. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6%

Homo.

Én végig állom a több órás sportversenyt.

A 2 órás miséket.

Mi a gond ?

Állóképességről nem hallottál ??

2021. okt. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!