Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Másoknak is zavaró amikor úgy...

Másoknak is zavaró amikor úgy hívják Magyarországot,hogy Magyarisztán vagy Madzsarisztán?

Figyelt kérdés

2021. okt. 31. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Kik hívják így?
2021. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ez egy gúnynév azóta hogy orbán a keleti nyitást akarta erőltetni.
2021. nov. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Nem zavaró, hiszen pl. arab nyelven ez Mo. neve. Akkor viszont zavaró, amikor magyar bunkók nevezik így saját hazájukat.
2021. nov. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Kb. tőlünk keletre mindenki. Több száz féle tatár, iráni, arab nyelven... Legalább tudják, hogy magyar, nem hongri meg ungár meg anyámkínja. Tudom, hogy itt van egy pejoratív, lenéző felhangja, de az isztánnak (-e stan = -nak a / -nek a földje) indoeurópai szó, szláv: sztráná = ország, semmi köze az arabokhoz vagy az iszlámhoz. De még a törökökhöz sem. Minden ország nevére ráteszik ezt a szót azon nyelvekben, ahol a perzsa kultúrális dominancia meghatározó volt anno 500-2500 éve. Az eredeti ótörökben Mazsareli lennénk, az isztán perzsául van. Máshol meg az hangzana hülyén, hogy merik az európaiak Szaudi-Arabisztánt vagy Hidusztánt learábiázni, leindiázni.
2021. nov. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Sose hallottam
2021. nov. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Az Orbánisztán találóbb. Ez az ország már egyre kevésbé a magyaroké mert a klán mindent felvásárol ami érték idehaza. Szóval lassan jöhet az újabb alaptörvénymódosítás és aztán ki lehet rakni az új táblákat a határra.
2021. nov. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Mert szerinted a németeknek a mi Németországunk a Deutschland helyett nem "zavaró?"

Én már annak is örülök, ha más országban van sejtésük a mi létezésünkről (pl. Tádzsikisztán).

2021. nov. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Inkább hívják Magyarisztánnak, mint Birkisztánnak vagy Abszurdisztánnak. (Én már ilyen gúnyneveket is hallottam.)
2021. nov. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Az arabok nem Madzsarisztánnak hívják az országot. Arabul

Al - Madzsar.

2021. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Ez a kérdés érdemtelen!🤦‍♀️
2021. nov. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!