Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Másoknak is zavaró amikor úgy...

Másoknak is zavaró amikor úgy hívják Magyarországot,hogy Magyarisztán vagy Madzsarisztán?

Figyelt kérdés

2021. okt. 31. 22:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%
Inkább Madzsarisztán mint Hungary. A magyar embernek semmi közük a hunokhoz. Most komolyan az zavar téged ha annak neveznek ami vagy? :)
2021. nov. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
62%
Én magyarba születtem, sajnos
2021. nov. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A hollandokat meg az idegesíti, hogy Hollandia vagy ehhez hasonló alakban nevezik az országukat sok nyelven. A holland kormány próbálja is elérni, hogy minél több ország a "Netherlands"-hoz hasonló alakban hívja őket, mivel Holland náluk csak 2 tartományra utal az országon belül. Viszont magyarul az, hogy "Néderland" hülyén hangzana, a törökök is így vannak ezzel, nem fognak ezért változtatni mert valakinek ez nem tetszik.

Ők sok más országot is valamiféle isztánnak hívnak (pl. Bulgaristan, Sırbistan, Hindistan(=India) ), ezt csak mi azonosítjuk a muszlim/közép-ázsiai országokkal náluk viszont ez csupán semleges országnév végződés, semmi több (mint mikor mi kirakjuk a népcsoportok nevei után, hogy "ország"). Nekik ez természetes, pont mint ahogy nekünk az, hogy Hollandia.

2021. nov. 7. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
8. vagyok. Finnország finn neve pedig Suomi. Biztos ők sem sértődnének meg azon, ha egy külföldi Suomisztánnak vagy Suomilandnak nevezné az országukat.
2021. nov. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!