Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A Ben-X Címü 2008-as Belga-Hol...

A Ben-X Címü 2008-as Belga-Holland film ugye egyáltalán nem realista? Milyen a Holland oktatàs és gyereknevelés?

Figyelt kérdés
Tudom nem sokan ismerik ezt a filmet èn is èppen csak most làttam ès az aspergert rendkívül irreàlisan ábràzoljàk benne de maga a Holland társadalom ès az ottani gyereknevelès érdekelne. Az persze lehet hogy ott rosszabbak a gyerekek de fökènt a felnöttek hozzàllàsa volt megdöbbentö mert nem egy Orosz filmröl volt szó. Hollandiában a tanárok tényleg ennyire nem vigyáznak a gyerekekre és nem figyelnek oda? Miért hagynak egy 18 év alatti gyereket egyedül iskolába menni ha gondok vannak vele? Miért az autista gyereket bélyegzik meg és nem a bántalmazó gyerekek szüleit hívjàk fel? Miféle balkàni tanács az hogy ne hagyja magàt? Nyugat-Európàban azt kéne mondani hogy szòljon a felnötteknek. Miféle balkàni hozzàllàs az hogy az iskolàjuk az èletre készíti fel a gyerekeket? Miért nem a szülökkel mennek mindenhova a gyerekek akàr 18 èv felettiek vagy alattiak? A bántalmazó gyerekeknek azért kéne szülökkel menni 18 felett is mert közveszèlyesek a bántalmazottnak meg mert súlyos problèmài vannak a film alapjàn aminek nagyrèszèt a bántalmazások is okozhattàk. Nagyon az áldozatot hibàztattàk benne. Ugye Hollandiában nem ilyen rossz a gyerekekhez való hozzállàs és nem ilyen balkàni a gondolkodásmód? Olyan is írhat aki nem làtta a filmet csak tud valamit a Holland oktatàsról/gyereknevelésröl.

2021. nov. 24. 17:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja tényleg 2007-es.
2021. nov. 24. 18:07
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom,nem láttam még,de jónak hangzik,megnézem,kösz a tippet. :)
2021. nov. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Dolgoztam aupairként egy holland családnál iskolás korú gyerekekkel, utána pedig még 6 évet éltem az országban, viszont mivel a fenti kérdéshalmazod nagyban a filmre épül amit nem láttam, nem igazán tudom, hogy mit mondhatnék. Talán segítene, ha olyan általános kérdéseket tennél fel amik a film nélkül is értelmezhetőek.
2021. nov. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Leírtam mi volt a filmben. Egy autista gyerek olyan 17-18 èves akart lenni bár ebben is mint minden filmben idösebb színèszek voltak. Na azt a gyereket bántottàk az iskolàban de a film szerint már kicsi korától kiközösítettèk. Na most a gond ott kezdödik ahogy a felnöttek álltak hozzà a gyerekhez. Már kiskoràban sem voltak elfogadóak vele a tanárok megbèlyegeztèk nem voltak vele megértöek. Igaz ezt csak 1-2 nagyon rövid jelentben mutatták és semmi extra nem volt benne csak nem igazàn voltak megèrtöek ès kedvesek a tanárok sem a gyors visszaemlékezès jelenetekben. Ezen kívül nagyon megbélyegzöen àlltak hozzá és szinte a gyereket tettèk felelössè azért hogy bántják öt úgy hogy a szülei olyanokat mondtak neki hogy vèdje meg magàt. Az igazgató az iskolàban pedig olyan kijelentèst is mert tenni az egyik bántalmazás utàn (igaz nem derült ki mit tett vele a többi gyerek mert a gyerek nem mondta meg) hogy az iskola az életre kèszíti fel öket, persze elnézèst kért meg minden na de akkor is... A kérdés az hogy ilyen helyzetek és ilyen hozzállàs tényleg megtörtènhet e Hollandiában? Na meg az is furcsa volt hogy a gyerek egyedül járt iskolàba holott az utcán is többször bántalmaztàk az iskola tàrsai. Nyugaton nem autóval szokás vinni a gyereket iskolàba? Persze az hogy egyedül jár egy gyerek busszal az iskolàba mèg nyugaton sem lenne olyan furcsa ha a gyereket nem bántalmaznák. De azért egy gyereket akit az utcán is zaklatnak az iskola társai még itt Magyarországon se engednènek egyedül menni a szülei...
2021. nov. 27. 20:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Épp most kezdtem bele.
2021. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A kérdés maga az hogy az ilyen fajta hozzállàs lehetsèges e Hollandiában? Ráadásul bár a nyugati gyerekeket nem szokták jobban viselkedönek mondani a magyar gyerekeknél de azért a màsik gyereket nem szokták fizikálisan bántani. Az iskola pedig ki sem csapta öket. Azért annyiban nem volt balkàni hogy a gyerekeket egyáltalàn nem fegyelmeztèk de ez már kb ez elhanyagolàs kategória volt. Még csak be se hívták a bántalmazó gyerekek szüleit... Azokról nem tudtunk meg semmit. Nem is èrtesítettèk a szülöket arról mit müvelnek a gyerekeik.
2021. nov. 27. 20:06
 7/12 A kérdező kommentje:
5-ös te voltàl már Hollandiában vagy tudsz valamit az ottani gyereknevelésröl?Ha igen akkor a film után megírhatnád szerinted mennyire adja/nem adja vissza a valósàgot a film.
2021. nov. 27. 20:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha már megnéztem,utána se lenne összehasonlítási alapom,mert még nem voltam,és szerintem nem is leszek,szegények vagyunk,nem telik nekünk külföldi utakra,pláne nem arra hogy kint is éljek sokáig,és megtudjam figyelni az emberek viselkedését.
2021. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

3-as vagyok.

Így kifejtve már kicsit értelmezhetőbb mire akarsz kilyukadni.


Úgynevezett iskolai bántalmazás (angolul "bullying", hollandul "pesten") Hollandiában is van. A gyerekek ilyenek, hajlamosabbak a kiközösítésre és nincs meg bennük az a szintű empátia néha, hog belegondoljanak, milyen fájdalmat okoznak a másiknak. A fogadócsaládom gyerekeinek iskolájában voltak külön kirakva poszterek mind gyerekek felé (hogy nem szép dolog ilyet csinálni) mind szülők felé (hogy ha gyanítják, hogy a gyerekük ilyet tesz vagy ilyenen megy keresztül akkor mit tegyenek). Ennek ellenére nyilván van amikor becsúszik egy-egy rosszabb eset, mivel sokszor a bántalmazott gyerek maga sem képes valami okból kifolyólag felszólalni (pl fél, hogy nem hisznek neki, cikinek tartja, magát okolja, stb.). Ez még nem azt jelenti, hogy ilyen az átlag hollandiai iskolás élet.


Általánosságban a holland gyereknevelésről annyit tudok mondani, hogy sokkal kevésbé szigorúságelvűek a szülők mint Magyarországon vagy általában Kelet-Európában. Sokkal inkább hívei a "hagyjuk a gyereket kibontakozni" hozzáállásnak a szigorú szabályállítás és korlátozás helyett. Nekem magyarként néhány esetben ez úgy jött le, hogy megengedik a gyereknek a tiszteletlenséget, nemtörődömséget. Én szigorúbban voltam nevelve. Viszont a pozitív oldala a dolognak elvileg, hogy sokkal önállóbbak és kreatívabbak a gyerekek ha nagyobb a mozgásterük.


Végezetül még a "nyugaton nem autóval szokás vinni a gyereket iskolàba?" kérdésedre a válasz: Hollandia a biciklisek országa, a legtöbben biciklivel közlekednek városon belül, én is azzal vittem a fogadócsaládom gyerekeit iskolába, a szülők is nagyrészt azzal hordták őket. De még a tágabb értelemben vett "nyugaton" is, pl Németországban gyakran látsz tömegközlekedésen is gyerekeket iskolába menet, szóval ne úgy képzeld el, hogy itt mindenki BMW-kkel furikázik egész nap.

2021. nov. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es fèlreèrtetted egy kicsit. Nem a bullyngon volt a hangsúly. Azt én is tudom milyenek a gyerekek és azt is hogy nyugaton akár még durvàbbak is lehetnènek hiszen nincsenek annyira visszafogva mint nálunk. Bár fizikai eröszak tekintetèben pont nem feltételeznèm a nyugati gyerekeket annyival durvàbbnak de ez mind1 mert nem a gyerekeken van a hansgúly. A válaszomba és a kérdésemben is a felnöttek hozzállására helyeztem a hangsúlyt. Olvasd el mégegyszer a neked írt válaszom mert ott azt emeltem ki hogy nem voltak elèggé elfogadóak vele és azt emeltem ki amit az igazgató mondott. Azt emeltem ki hogy miért engedték a gyereket egyedül menni iskolàba ha bántjàk de leginkàbb egyáltalàn miért engedtèk iskolàba? Miért volt szinte ez a Balkàni védd meg magad hozzállás? Talán egyszer mèh konkrètan ki is mondta neki az apja hogy “ne hagyd magad“. Hollandiàban tényleg elöfordulhat hogy egy szülö ilyet mond a gyerekènek? Miért nem hívták fel a bántalmazó gyerekek szüleit? Mièrt nem beszèltek a szüleikkel? Ezeken van a hangsúly. Azon hogy a FELNÖTTEK nem vigyàztak eléggé a bántalmazott gyerekre és elfogadóak se voltak annyira.
2021. nov. 28. 07:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!