Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Japánban szoktak jó étvágyat...

Roadkill kérdése:

Japánban szoktak jó étvágyat kívánni?Vagy étkezés után mondani hogy egészségedre?

Figyelt kérdés
Jó estét,volt itt több kérdés már Angliával meg Amerikával én nekem meg Japán az egyik kedvenc országom és mert hogy ők elég illedelmesek ezért úgy eszembe jutott hogy ott is van ilyen mint itt Magyarországban.Ha meg nincs és például valakinek ezt mondanánk ő vagyis egy átlagos Japán ember ezt hogy fogadná?Előre is köszönöm a válaszokat :) További szép estét mindenkinek.

2022. febr. 8. 20:02
 1/6 anonim válasza:
95%

Igen. Étkezés kezdetekor:


Itadakimasu (magyarul "itádákimászu"), aminek a jelentése kb. annyi, hogy "alázatosan elfogadom (az ételt)", ha direktbe lefordítjuk.


Étkezés végén "gochisousamadesu" (gocsiszószamadeszu), aminek a jelentése a köszönet az ételért.

2022. febr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
94%
A végén én úgy tudom azt mondják hogy gochisousama deshita, és nem desu, de lehet én tudom rosszul
2022. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
95%
Jól mondja a 2-es kollega! A desu az a jelen idő, a deshita az már múlt idő. Ha desu-t mondasz, akkor kvázi a jelenben köszönöd, a deshita esetén úgy értendő, hogy végeztél és megköszönöd az elfogyasztott ételt. Mindkettő helyes használat.
2022. febr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2022. febr. 8. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egymást kiegészítve tökéletesen megírták neked, én csak annyit teszek hozzá, hogy szokás (és illik) itadakimasu kimondásakor összetenni a két tenyerünket (imádkozva). Gochisousmama deshita alatt meg általában biccentenek / meghajolnak az asztalnál. (Állva kicsit más, van női és férfi meghajlás.)
2022. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, elgépeltem: gochisousama deshita helyesen.
2022. febr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!