Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyen fajta slim fat testalkat...

Ilyen fajta slim fat testalkathoz mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben tűnt fel, mennyire kezd hasonlítani az alkatom arra a bizonyos "slim fat"-re. Annyi különbséggel, hogy nekem van izmom (nem túl sok és nem túl látható de van, bár nem kondizok de intenzív edzésekre járok lassan 8 éve, heti 3szor). Az alkatomat különben is apukámtól örököltem, vagyis pontosabban hogy hasra hízok. Mindenki mondogatja nekem hogy milyen jó alakom van, milyen vékony vagyok, hova akarok fogyni, dehát ez a lényege a slim fat-nek, csak egy bizonyos területen több a zsír, mint kellene. Tehát szerintem nem az edzéssel van a fő gond, olyan dolgokat leszámítva hogy ezek az edzések nem pont a problémámra vannak specializálódva, vagyis nem hasra edzek (felülések stb). Szerintem a legfőbb oka a kialakulásának az étkezésem, erről egy kicsit bővebben. Nem túlzok azzal a kijelentéssel ha azt mondom, hogy sosem figyeltem az egészséges táplálkozásra, arra hogy mit eszek. Tulajdonképpen azt is mondhatnám, hogy meglehetősen rosszul étkeztem/étkezek, a kalóriákat sem számoltam soha. A legnagyobb gond többek között az, hogy nagyon egyoldalú az étrendem, minden nap 2-3 oikost megettem régebben (erről már sikeresen leszoktam) nagyon sok mű és édes dolgot, rengeteg péksüteményt, sosem eszek teljes kiőrlésű dolgokat, gyümölcsöket is elég ritkán fogyasztok sajnos (zöldségeket szeretem, azzal nincs gond), valamint ami még egy nagy hiba, hogy este későn kezdek el nassolni. Reggel általában egyáltalán nem vagyok éhes, sokszor hagyok ki reggeliket is, nincs meg egy szervezett étrendem ergo sosem osztottam be mondjuk napi 4 étkezésre az ebéden kívül. Tulajdonképpen az ebéd szokott lenni az első nagyobb étkezésem és onnantól délután nassolok amit épp találok vagy amit épp kívánok. Ilyen például a kakóscsiga este 10kor vagy a csokis müzli 9kor. Sosem volt különösképpen szükségem az édességekre, mindig inkább a "ha már van akkor együk meg" elv felé hajlottam. Minden ebéd és vacsora után megettem egy-egy csokit/szaloncukrot amire igazából nem is volt szükségem. Szóval összességében lenne mit változtatnom rajta. Hogyan kezdjek neki? Akinek hasonló alkata/tapasztalata van, esetleg már sikereket is ért el a témában, attól nagyon meghálálnám, ha tudna írni pár tippet leginkább így az étrenddel kapcsolatosan. Milyen diétába fogjak bele, mennyire komolyan, mit egyek, mit ne egyek.. Előre is köszönöm a válaszokat! 16/L, 58 kg, 168 cm

2022. jan. 30. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan leírtad, hogy mi a gond és mit kéne tenned.


"Tulajdonképpen azt is mondhatnám, hogy meglehetősen rosszul étkeztem/étkezek, a kalóriákat sem számoltam soha. A legnagyobb gond többek között az, hogy nagyon egyoldalú az étrendem, minden nap 2-3 oikost megettem régebben (erről már sikeresen leszoktam) nagyon sok mű és édes dolgot, rengeteg péksüteményt, sosem eszek teljes kiőrlésű dolgokat, gyümölcsöket is elég ritkán fogyasztok sajnos (zöldségeket szeretem, azzal nincs gond), valamint ami még egy nagy hiba, hogy este későn kezdek el nassolni. Reggel általában egyáltalán nem vagyok éhes, sokszor hagyok ki reggeliket is, nincs meg egy szervezett étrendem ergo sosem osztottam be mondjuk napi 4 étkezésre az ebéden kívül. Tulajdonképpen az ebéd szokott lenni az első nagyobb étkezésem és onnantól délután nassolok amit épp találok vagy amit épp kívánok. Ilyen például a kakóscsiga este 10kor vagy a csokis müzli 9kor."


Vagyis: ne nassolj feleslegesen, ne egyél kakaóscsigát este kilenckor csak mert van, egyél több gyümölcsöt, teljes kiörlésű dolgokat stb.

2022. jan. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne konkrét diétába fogj bele, hanem kalóriát számolj, és hagyd el a sz.r kajákat. Ezeket nyilván tudod, hogy mik, felsorolrad te is. Gyors szénhidrát, feldolgozott kaják cukor, gyorskaja, csoki, csipsz. Ha kalóriát számolsz, és betartod a kereted, fogyni fogsz, ha kalóriatöbbletben vagy, hízni (edzés mellett izmot növelni) . Neked szerintem az utóbbi kéne, ha skinny fat vagy.
2022. jan. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát számoljam úgy a kalóriákat hogy több legyen az átlag keretemnél? Ettől nem pont hogy hízni fogok? Vagy ha mellette erősítek hasra, akkor hosszútávon ez a jobb megoldás? Mert ha csökkentem a kalóriabevitelt akkor még az is lehet hogy máshol fogok fogyni. Van izmom, csak a hasamban nincs ahol kéne. Ezek szerint az edzés és kalóriatöbblet a megoldás?
2022. jan. 31. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, szerintem egyelőre azt próbáld meg, hogy kalóriában annyit eszel mint eddig, viszont azt egészséges ételekkel. Az nem baj ha néha eszel édességet, mondjuk heti egyszer. És mellette edzel hasra. Egyáltalán nincs izom a hasadban vagy van és azon van háj?
2022. febr. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon koszonom! Megprobalom. Egyebkent szerintem a masodik opcio
2022. febr. 3. 10:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Négyes és egyes vagyok. Saját tapasztalatból mondom, de nem vagyok szakértő. Én magamon azt vettem észre hogy ha van hasizmom és rajta háj is akkor ha elkezdek edzeni hasra akkor csak jobban kinyomja az izom a hájat. Én egyelőre tényleg csak azt javaslom, hogy a táplálkozásodon változtass (és edz úgy, ahogy eddig) és ha nem látsz változást akkor gondolkodni változtatásokon. Szerintem az egyetlen probléma a sok nassolás.
2022. febr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos amiket mondasz, tenyleg halas vagyok! Most ezt csinalom :)
2022. febr. 5. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!