Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Étteremben hogyan illik...

Étteremben hogyan illik kezelni a helyzetet, ha jön a pincér felvenni a rendelést, de a pár női tagja még nem választott?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen mondtam hogy még nem választottam. De ebből meg valami felfordulás lett. Amit lehet hogy az akkori párom generált. (Régi történet)


Egyebkent a pincérnek nem akkor kell mennie rendelést felvenni mikor az étlapot oldalra tették, vagyis választottak?


2022. márc. 4. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az etikett szerint igen, úgy illik, hogy akkor megy amikor oldalra rakta minden fél az étlapot. Persze lehet, hogy nem látja a pincér, esetleg ő maga se tudja, de legtöbb esetben a vendégek nem ismerik az éttermi etikettet.


Egyébként nagyon egyszerű kezelni: "pár perc türelmet szeretnék kérni, köszönöm" vagy "még nem sikerült választanunk, köszönöm".

2022. márc. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A gond az, hogy a legtöbb ember nem tudja, hogy oldalra kellene tenni az étlapot, másrészt meg nem tudja megjegyezni az étel nevét, ha nem a rántott hús-pörkölt kereten belül akar rendelni.

Ilyen esetben teljesen korrekt, ha megmondod, még nem döntöttél, pár perc türelmet kérsz.

Az meg, hogyaz exed cirkuszolt, öt minösíti csak.

2022. márc. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kérünk még időt, ha nem jutottunk még döntésre, semmi nincs ebben, mással is előfordul. A pincért lepi meg a legkevésbé, az biztos.

Mikor látja, hogy még nagyban bújjuk, akkor meg nem is értem miért jön némelyik már oda pár perc után. :D

Embere is válogatja biztos. Mi ezért nem neheztelünk a másikra, ha a másiknak több idő kell, a pincér meg hozzá van szokva, úgyhogy csakis a párod pöröghette túl a szituációt.

2022. márc. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Gondolom, az volt a szituáció, hogy beszélgettetek, te még nem választottál, de ő szóval tartott téged. Elég sokáig, úgyhogy a cincér azt hitte, hogy már rég választottatok, csak épp nem tudjátok, hogy össze kéne csukni az étlapot. Úgyhogy ment, próbálkozott. A párod meg biztos idegbeteg volt, és elhangzott egy olyasmi mondat, hogy "nem látja, hogy még a kezünkben van az étlap?!"

Amúgy meg simán mondhatod, hogy még pár percre szükséged van. De olyat is mondhatsz, hogy a pirított vakond és a flambírozott gólya között vacilálsz, a cincér melyiket ajánlja, ha még egyiket sem kóstoltad. (Ha jó pincér, akkor elmeséli, hogy mondjuk a vakond íze hasonlít a szarvaséra, míg a gólya inkább semlegesebb ízű.)

2022. márc. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebből semmi felfordulásnak nem kéne lenni. Sincs benne semmi különös.

Egyszerűen csak szólsz, hogy még nem választottunk és legyen szíves jöjjön vissza kicsit később. És akkor később visszajön.

Sokszor van, hogy elbeszélgetnek, vagy többen vannak és nem tudott mindenki választani. Nem is értem, hogy ebben mi a különös, ez egy teljesen átlagos helyzet.

2022. márc. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést.

Az exem hisztizte túl ezek szerint. Főleg hogy ő erőltette az éttermet, én meg nem akartam menni.

2022. márc. 4. 15:57
 7/7 anonim ***** válasza:
LoL
2022. márc. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!