Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lányokat zavarja ha a párjukat...

Lányokat zavarja ha a párjukat a baráti környezete a családnevén szólítja? Vagy titeket zavar ha így szólítanak?

Figyelt kérdés

Pl.: Tóth - nak, Kiss - nek, Kovács - nak stb. Az az a családnevén.


Egy fiú ismerősöm szerint zavarja őket, mert nem sugároz tiszteletet. Szerintem lényegtelen tényező. Kíváncsi vagyok mit mond a többség.


A kifejtett válaszokat örömmel fogadom.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. márc. 31. 11:09
A kérdező szavazást indított:
Lányként zavar ha a pasimat a családnevén szólítják.
Lányként számomra lényegtelen tényező ez.
12 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Szerintem azért lényegtelen, mert egy férfinál a viselkedése határozza meg, hogy tiszteletet sugároz-e. Nem pedig az, hogy most a vezeték nevén szólítják-e.
2022. márc. 31. 11:18
 2/6 anonim válasza:
51%

A férfiakat gyakran szokták vezetéknéven szólítani. Sokaknak a beceneve is abból jön, nem a vezetéknévből.Ha ez számára is rendben van, akkor nincs okom azt gondolni, hogy tiszteletlen.


Olyan néven szólítani valakit, akinek nem az a neve vagy nem tetszik neki, na az viszont tiszteletlenség szerintem, lényegtelen, hogy az épp a vezetéknév vagy a keresztnevének egy olyan becézése, amit nem szeret és ezt jelezte az illető felé... Nem igaz, hogy a saját nyomorult barátaid nem tudják megjegyezni, hogy hogy hívnak. 🤦🏻‍♀️


Ha én Magdolna vagyok és Magdának mutatkozom be például, akkor nehogymár a saját tulajdon barátaim nekiálljanak Magdizni, könyörgöm... Egyszer-egyszer elviselem az ismeretség elején, de mennyire kell tirpáknak lenni ahhoz, hogy nem tudod, hogy a hozzád közelálló ember hogyan szereti, ha hívják és mire hallgat?

2022. márc. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nem a keresztnévből*
2022. márc. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hat mikor a fel tarsasag David vagy Adam, akkor valahogy meg kell oket kulonboztetni
2022. márc. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor zavar, ha láthatóan zavarja a páromat is (és nem azért, mert jaj, nyuszi, hogy nem szól vissza, hanem mert nem szeretem, ha tiszteletlenek vkivel szemben, akit szeretek). Amúgy nem... minden baráti társaságban más a szokás a beceneveket illetően.
2022. ápr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

"A férfiakat gyakran szokták vezetéknéven szólítani."


Suliban a lányokat is.



De csak akkor zavaró a dolog ha az illetőt is zavarja.

2022. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!