Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Megváltozik valaha az egyelőre...

Megváltozik valaha az egyelőre helyesírása? Milyen változtatásokat javasolnátok még nyelvújításra?

Figyelt kérdés
Ugye gyakori hiba hogy valaki egyenlőrét ír egyelőre helyett, ami azt jelenti, hogy egyenlő darabokra, de ez azért paradox, mert szóban is kimondjuk az N betűt, akkor is ha a magyar helyesírás szerint nem helyes írásnál. Ez nagyon gyakori hiba. Azért jutott eszembe, mert épp olvastam, hogy az árboc szónál is hivatalosan az árbóc lett a nyelvtanilag helyes verzió, hosszú idő után.

2022. ápr. 19. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mint amikor "kaukció"-t írnak a "kaució" helyett. Sose fog ez tudatosulni az emberekben. Ismerek olyat aki az ijesztőt rendszeresen ilyesztőnek írja, pedig már többször szóltam neki, hogy pontos j.
2022. ápr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Muszály

Lessz

Vadonatujj

Hűje


Magyarok vagyunk, tanuljunk már meg magyarul írni!

2022. ápr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a helyesírás hibája, ha az emberek cs*sznek a legalapvetőbb szavak leírását megtanulni:(
2022. ápr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Miért változna meg? Talán úgy mondod ki, hogy egyenlőre? Nem úgy kell.
2022. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ehhez, ahhoz is megváltozhatna, csak egy h-val ejtjük. Az Attila is helyesebb lenne Atillaként.
2022. ápr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Minek kellene megváltoztatni?

- Egyelőre = most még (egy-előre)

- Egyenlőre = azonos mértékűre


Attól, hogy egyesek rosszul mondják (én nem), még nem változik a tény, hogy melyik szó mit jelent, miért jelenti azt, és hogy hogyan kell az adott jelentésű szót leírni, ahelyett, hogy teljesen mást írnánk le.


Nem a világot kell magunk szintjére hülyíteni.

2022. ápr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon szoktak egyenlőrét mondani az emberek. Szerintem ez elég ritka. Én általában két L-lel hallom, hogy egyellőre. Valószínűleg földrajzi területenként változik a kiejtés.

Hogy mi változik a helyesírásban, az is mindig attól függ, hogy akik döntenek a kérdésben, ők hol élnek, ill. honnan származnak.

2022. ápr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A húgyozik is lehetne rövid u, mindenki úgy mondja. Lillafüred, Miskolc közelében van, de mindenki csak Lilafürednek mondja.
2022. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Battonya (város)


Mindenhol hosszan mondják a "T" hangot, kivéve Battonyán és környékén, ott (szinte) mindenki "Batonyát" mond.

2022. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!