Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy fiatal (huszonéves)...

Ha egy fiatal (huszonéves) fiú bemutatkozik egy fiatal lánynak, akkor illik puszit adni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 21:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem szokás egyböl puszit adni, de nekem már volt olyanban részem, hogy egy fiú bemutatkozott nekem, kezetfogtunk, aztán szorosan megölelt. Nagyon jól esett, és aranyos gesztusnak találtam :)
2010. szept. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nem.

Képzelj el egy "mátrixot" az alábbi szempontok szerint:

Oszlop - felülről lefelé:

Idősebb emberek;

Középkorú emberek;

Fiatal emberek;

Gyermekek.


Sor - balról jobbra:

Hölgyek;

Urak;

Gyermekek - nemre való tekintet nélkül.


Nagyjából azok a "normák", amikor "meghúzol ezen a koordináta rendszeren egy egyenes átlót" a bal felső saroktól a jobb alsó sarok irányába.

2010. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

16:11 +

Azt még elfelejtettem, hogy az ismerkedés formájának megválasztását is ebben a sorrendben választhatják meg azok, akikbe szorult egy kicsi jólneveltség.


Aki "előnyt élvez" velem szemben, attól az a helyes viselkedés, ha kivárom, hogy az ismerkedésnek melyik formáját választja. A jelből, amelyet kezdeményezésként szokás küldeni a másik embernek, már illik tudni, hogy mi lesz/lehet a folytatás.

2010. szept. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem már nincs általános elmélet vagy más egyszerű rangsor, ezek a huszadik század közepéig volt csak. Európában is csak foszlányai találhatóak meg ezeknek csak.
2010. szept. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A mai magyar etikett szerint tudtommal:


A gyerekek, a szülök, és a nagyszülők megpuszilhatják egymást (általánosan koráthozások nélkül a huszadikszázad közepe vagy vége óta).


A párkapcsolatban élők természetesen megpuszilhatják egymást.


A hozzátartozó vagy családi jósmerős a gyereket megpuszilhatja.


Az idősebbnek van joga puszilkodást kezdeményezni a náluk fiatalabb rokonnal vagy jósmerőssel.


A lányok a barátnőikkel és a fiú barátaikkal, a fiúk a lány barátaikkal és előfordul (főleg a nyolcvanas évek vége óta) hogy fiú barátaikkal is puszilkodnak.


A kisgyerekek bármelyik ismerős kisgyereket megpuszilhatják.


Nőknek, lányoknak joga puszilkodást kezdeményezni olyanokkal, akik fiatalabbak náluk vagy velük egy korosztályba tartózok.


És persze mindenit megpuszilhatunk, aki ez már előre megengedte.

2010. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!