Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Akikkel nem "kegyes" a sors,...

Akikkel nem "kegyes" a sors, az hogy-hogy nem kötekedős, bunkók?

Figyelt kérdés

Szóval sok ember, kötekedik, bunkó, gúnyolódik a másikon, kineveti... És akiknek van valami bajuk, gondjuk, azok azt vettem szre, hogy nem szólnak be, nem röhögnek ki, nem kötekednek. Szóval, nem találkoztam még mozgáskorlátozottal, vagy nagyszájú vak emberrel. Szóval remélem érthető mire gondolok. Akiknek nem "tökéletes" az életük úgy, mint azoknak, akik egészségesek, azok nem szoktak kötekedni, kiröhögni, piszkálódni, gúnyolni.

MIÉRT? Mert tudják milyen rossz, vagy miért?


2010. szept. 18. 20:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
nem találkoztam még kötekedő mozgáskorlátozottal
2010. szept. 18. 20:35
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Pontosan. Tudják, mi a rossz, és nem akarnak többé másoknak ártani.

2. Kevés az önbizalmuk, és konfliktuskerülővé válnak.

3. A valláshoz fordulnak, elsajátítják a felebaráti szeretetet, ilyesmi.


Amúgy mindez nem törvényszerű, ebben a témakörben sem kell általánosítani.

2010. szept. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Az, hogy te még nem találkoztál olyannal, nem jelenti, hogy nincs. Bárkinek lehet rossz természete. Én meg nem ismerek senkit, akinek frufruja van, és kötekedős. Ez most azt jelenti, hogy az arcba lógó haj békéssé teszi az embert?
2010. szept. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtudom, dédnagyszüleimnek folyton fáj mindenük, minden bajuk van, de még az élő fába is belekötnek...
2010. szept. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó, biztos vannak, csak akinek valami nagyobb betegsége van, vagy hasonló, az pont, hogy kedvesebb lesz. Hallottam már olyanról, aki "épen" kötekedős, nagyszájú, menő volt, mikor meg lebénult, akkor csöndes, békés, nyugodtabb lett, hirtelen.
2010. szept. 18. 21:07
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Ha egy vak szólna be valakinek, az eléggé "bagoly mondja verébnek" dolog lenne, ezért nem teszik...


Eléggé könnyű visszavágni egy fogyatékkal élőnek, úgy meg nem buli.

2010. szept. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Ez hülyeség kérdező.

Egy vak vagy egy mozgássérült máshogy látja a dolgokat, ők minden rosszban meglátják a jót, a legkisebb jó dolognak is nagyon örülnek. A legkisebb jót az átlag ember természetesnek hiszi.


De onnan is meglehet közelíteni ezt a kérdést, hogy a fogyatékossággal élőkkel mindenki segítőkészen viselkedik, ezért a fogyatékosok is kedvesen viselkednek a többi emberrel.


Amúgy azok szoktak az ilyen kötekedős,bunkó,verekedősek akikkel otthon is így bánnak.

2010. szept. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Mármint az hülyeség, hogy lennének ilyenek. Én még nem hallottam ilyenről.
2010. szept. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig én ismerek olyat, aki baleset miatt lett tolókocsis, és máig nem sikerült feldolgoznia, és az élő fába is beleköt, pedig azelőtt teljesen normális volt. Nem mindenkiből lesz Buddha a sorscsapások hatására.
2010. szept. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A fogyatékkal élő energiáit többnyire az köti le, hogy megpróbálják a legjobbat kihozni a lehetőségeikből, - általában nincs idejük az általad említett viselkedésmodell gyakorlására. Ettől függetlenül ne tévesszen meg az átlagos viselkedés, - közöttük is van "gonosz törpe", aki kifejezetten rosszindulatú, és még intelligenciája is van ahhoz, hogy így viselkedjen.


Itt említeném meg a "küzdelmet" - a háromnegyed részben üres - fogyatékosoknak fenntartott parkolóért, a trombózisos emberrel, -aki egy pohár vizet nem emelhetne valójában...


Igaz, hogy utóbbinak "nincs papírja", - de lényegében "élő halott", akinek úgyszintén gondoskodnia kell magának élelemről időközönként, mert ha képes elmenni ilyen "túrára", akkor nemigen van olyan ismerőse, akire építhet.


Nem szabad általánosítani.

2010. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!