Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy bárban felteheti a rendelè...

Egy bárban felteheti a rendelèst a pincér olyankor, amikor az egyik fèl kimegy a mosdóba?

Figyelt kérdés

Egy sráccal voltam első randin, a második pohár italomat kikèrte, mire visszajöttem a mosdóból, mondván, hogy a pincér kérdezte hogy hozhat-e valamit. Igazából, ez már nem mostani sztori, nem emlékszem teljesen, de úgy rémlik, hogy a srácnak mèg volt a pijàjàból, szóval eleve fura, hogy a pincér akkor kérdezné meg, hogy mit kèr a másik, amikor az èppen nincsen ott...

Köszi előre is!


2022. júl. 5. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Felveheti, persze, de nem szokásuk, hiszen ők is tudják, hogy ha valaki épp nincs ott az asztalnál, akkor még lesz egy körük.

Azt tudom elképzelni (amennyiben a srác nem kamuzott, és tényleg így történt), hogy a mellettetek lévő asztalhoz vitt ki valamit, a srác megbámulta a pincért unalmában, aki ezt úgy értelmezte, hogy szükség van a szolgálataira, ezért reflexből megkérdezte, hogy hozhat-e még valamit.

2022. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez is előfordulahtott, bàr nem tudom, sokkal odébb ültek az asztaloknál...Azt is mondta, hogy milyen ciki lett volna azt mondani, hogy a hölgynek nem lesz semmi. Na mindegy, ez màr nem igen fog kiderülni, de azèrt köszönöm.
2022. júl. 5. 22:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondhatta volna hogy mindjárt visszajösz és majd választotok együtt valamit

Ha ismeretlennel randiznék biztos nem innám meg

Sose tudni mit tesz bele

2022. júl. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Addig, amíg az egyik partner hiányzik az asztaltól, addig nem illik kérni semmit sem, hiszen nem tudhatjuk, hogy szeretne-e még valamit fogyasztani. De ezt a felszolgálónak is tudnia kell, és neki sem illendő addig olyan asztalhoz mennie, ahonnan az egyik fél éppen távol van, kivéve, ha kimondottan kérik őt, hogy hozzon egy újabb kört. Ez viszont a partner illetlensége, mert ő senki nevében ne kérjen következő italt, legyen az akár egy pohár víz.
2022. júl. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van. Felmerült bennem, hogy le akart itatni.
2022. júl. 5. 23:25
 6/6 xp ali ***** válasza:
Azért merülhetett fel benned, h le akart itatni, mert le akart itatni...
2022. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!