Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem szólítják a nőt is...

Miért nem szólítják a nőt is fiatalembernek? Hisz ő is ember, és ha fiatal, akkor ő is fiatalember.

Figyelt kérdés
Már régóta foglalkoztat ez a rejtély, nem értem ezt!Jó lenne ha valaki részletesen, legalább 4 mondatban elmagyarázná!
2010. szept. 21. 13:04
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
20%

14:41


A kérdés még oké volt, a 4 mondatos elvárás volt amibe muszáJ volt belekötni. Ha valamit röviden is remekül meg eleht magyarázni nem tudom miért kell hosszabban erőltetni.

2010. szept. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
Azért mert a gyerekek szokása hogy 1-2 szóba válaszolnak, és én felnőttek válaszára vagyok csak kíváncsi.Azért írtam hogy min. 4 mandatban mert akkor biztosabb hogy felnőtt az illető.
2010. szept. 21. 15:05
 23/46 anonim ***** válasza:
26%

Nézzük csak. Megpróbálok neked válasolni, bár én se értem ezt a magyar nyelvet. Előbb az ellentétek:


Nő - Férfi

Hölgyem - Uram

Lány - Fiú

Bácsi - Néni


De amit te kérdezel az az ember. Annak nincs párja. Az emberek lefordítva angolra people, és nem férfiak. A Férfi angolul man, és nem people, vagyis nem ember. Vagyis:

Férfi= Man

Ember= People

(Nő=Woman)

Nem tudni a magyarok miért csak a férfiakra mondják a fiatalember szót. Ezt a téves megszóllítás egy magyar nyelvtani hibából ered, melyet még nem javítottak ki. Ne izgulj, nem is fogják, mert a magyar nyelv ugy sz*r ahogy van.

2010. szept. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
62%

Hát fiacskám nagyon mellé lőttél mert angolban a man ugyanúgy jelent embert mint férfit .

Bár sztem az angolban manapság (főleg hivatalos helyeken) ezért erőltetik a male/female párisítást , ami ugyebár korrekt ilyen téren .

2010. szept. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
47%
Mert a férfi az ember (fiatal férfi pedig fiatalember), a nő pedig asszony (fiatal nő pedig kisasszony).
2010. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
A megkülönböztetést és a diszkriminációt a törvény bünteti. A nő is ember. Hülyeségeket ne beszéljetek.
2010. szept. 22. 15:31
 27/46 anonim ***** válasza:
73%

A nő nem lehet asszony ha még nem férjezett. Kisasszony megszólítás az akkor kisfeleség? Érdekes ez is :D

Egyébként a nő nem fiatalember hanem fiatal ember. Így külön. Ezért nem érted.Ennyi.

2010. szept. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Igen! Ez a megoldás! Ezt írom be akkor megfejtésnek. Nem fiatalember hanem fiatal ember! A nő az fiatal ember igen. Hogy Te milyen okos vagy! Megfejtetted! Gratula! Köszi!
2010. szept. 22. 15:56
 29/46 anonim ***** válasza:
41%

Rendben, nincs magkülönböztetés. Lányok, irány a bánya, kohó, lövészárok!

Ja, hogy ilyenkor már nem tetszik az egyenlőség! Szopás...

2010. szept. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
62%

Fiúk irány szülni... :D Jaaa már nem tetszik az egyenjogúság ahha...


Egyébként már nem kötelező a sorkatonaság, és nem kötelező szülni sem, de ha 1 nő ha akar menni katonának, mehet. Még fizetnek is érte neki. Viszont egy fiú soha sem szülhet, mert amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek ugye. Innentől kezdve nem csak hogy egyenjogúság van, de még fordult is a kocka.

2010. szept. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!