Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyar munkahelyi etikett?

Magyar munkahelyi etikett?

Figyelt kérdés

Szia.

Külföldi vagyok. Cégünkben magyar alkalmazottak dolgoznak, és az egyikük szerintem kicsit furcsa.

Még csak nem is köszön, és ha mondanivalója van, nem a nevemen szólít, hanem addig bámul, amíg meg nem látom, majd elkezd beszélni.

Gyakori ez Magyarországon? Vagy ez a srác furcsa?



2022. júl. 13. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha x mennyiségű emberből csak egy csinálja, akkor sanszos, hogy csak nála lehet a gond.
2022. júl. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sok ilyen agyhalott van, leginkább Európában divat ez, meg pár helyen amcsiban.
2022. júl. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem gyakori, elég furcsa. Lehet, hogy szociális szorongása (soxial anxiety) van a srácnak? Talán ezért nem köszön, és nem mer megszólítani másokat.
2022. júl. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz képest, hogy külföldi vagy, elég választékosan és tökéletes helyesírással írsz magyarul. Melyik országból való vagy, ha megkérdezhetem, ahol ilyen szuper a nyelvtanítás? Mert jobb az írásképed és a nyelvtanod, mint a magyar anyanyelvűek nagy részének.

Vagy csak nem egy provokatív kamu kérdést tettél fel, ami csak arra jó, hogy lehessen fröcsögni alatta?

2022. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
#4 Írta, hogy a cégénél magyar alkalmazottAK (azaz többen) dolgoznak. Nem lehet, hogy egy magyar alkalmazottja, vagy más magyar ismerőse fordította le amit írt? Épp ezért lett választékos, mert nem hevenyészve írt.
2022. júl. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most jöttem Magyarországra Koreából, és szeretném tudni, hogy a hozzáállása a magyar kultúra, vagy durva a magyar kultúra tisztelete.
2022. júl. 14. 11:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Amit leírtál pont Angliában tapasztaltam. Amúgy csak a srác bolond.
2022. júl. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, ez a srác BIZTOSAN NEM a megszokott magyar illemszabályok szerint cselekszik.
2022. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!