Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagyon nagy illetlenséget...

Nagyon nagy illetlenséget csináltam?

Figyelt kérdés

Új vagyok a munkahelyemen, 22 éves nő vagyok, eddig nagyjából mindenki előre nyújtotta nekem a kezét és mutatkozott be (egyébként mindenki idősebb nálam). Ennek ellenére ma mégis úgy hozta a szituációt, hogy egy nálam jóval idősebb kolléganőnek én nyújtottam kezet.. Nem így akartam, tudom hogy az idősebb nyújt, viszont mondtam a nevem és hirtelen odanyújtottam, viszont vevő volt rá, jól fogadta látszólag.. Viszont ha már illem, akkor úgy tudom a nő nyújt kezet a férfinak (ha a férfi a rangidős vagy felettes, akkor nem tudom mi a helyzet), viszont ma egy nálam idősebb férfivel mutatkoztuji be, szintén kolléga és ő nyújtotta a kezét mégis. Úgy veszem észre egyébként hogy nem mindenki van tisztában az illemmel, de vajon mit gondolhatott a nő a kéznyújtás miatt, vagy én fújom fel?


Van egyébként eddig 2 férfi kolléga, akik nem mutatkoztak be, habár már beszéltem velük, és én sem kezdeményeztem. Illetve egy férfi vezető is van, aki bár kb 30 éves csak, neki max köszöntem, de egyáltalán nem volt alkalom Bemutatkozásra (lehetett volna, de mégse történt meg), viszont ilyen helyzetben neki vagy nekem kellene bemutatkoznom ha úgy alakul?!



2021. ápr. 26. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Te fújod fel. Ilyeneken pörögni...
2021. ápr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már tisztába akarsz jönni: felettesednek soha ne nyújts kezet, nőként sem és akkor sem, ha fiatalabb. Ugyanúgy ne ajánld a tegeződést és köszönj előre.
2021. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezekkel tisztában voltam eddig is, viszont véletlenül ennek ellenére nyújtottam kezet egy idősebb kollégának, de nem felettesem és érdekelt hogy ez mekkora tragikum így utólag :D
2021. ápr. 27. 09:58
 4/5 anonim ***** válasza:

"Illetve egy férfi vezető is van, aki bár kb 30 éves csak, neki max köszöntem, de egyáltalán nem volt alkalom Bemutatkozásra (lehetett volna, de mégse történt meg), viszont ilyen helyzetben neki vagy nekem kellene bemutatkoznom ha úgy alakul?!"

Ebben az esetben te mutatkozol be (azaz eléje állsz és megmondod a nevedet) de nem nyújtasz kezet.

2021. ápr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel nem a felettesed, ezért nem nagy tragédia. Szerintem a legegyszerűbb az, ha amikor bizonytalan vagy, akkor úgy mutatkozol be, hogy nem nyújtasz kezet.
2021. máj. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!