Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valakit magázok nem úgy...

Tvitti kérdése:

Ha valakit magázok nem úgy illene, hogy vissza-magázzon?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy köszönök pl. egy eladónak, férfinek, nőnek ha kicsit idősebb, hogy mondjuk "viszontlátásra! jó napot kívánok!" és jön a válasz, hogy "szia!" Ezt nagyon modortalannak tartom. Ha én X-nek megadom a tiszteletet akkor igenis elvárom, hogy viszont tiszteljen meg azzal, hogy magáz.

Nem azokra gondolok akik mondjuk törpe koromból ismernek és "lesziáznak" mert az valahol így van rendjén. De sofőr, eladó, pénztáros, taxis...stb


Igaz, hogy fiatalka az arcom de azért már nem vagyok tizenéves. Ez csak engem zavar?


2010. szept. 23. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Tegezd vissza, bármennyi idős is!!!:O
2010. szept. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Engem is zavar. Ha én így járok, akkor visszategezem jó érthetően. Akármennyi idős is. Lassan 30 éves nő vagyok, joggal várom el, hogy ne tegezzen le mindenki, ha én magázva köszönök.
2010. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 KÁELEF ***** válasza:
100%
Jogos az észrevétel, modortalan embert az aki tegez ha lemagázzák.
2010. szept. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg kellene tanítani a fiatalokat az illemre! Sajnos a mai világban minden fiatal tegezi az idősebb nőket is (tapasztalat). Igaz nem látszom annyinak amennyi vagyok, de mégis van egy 20 éves fiam, tehát nem ma születtem, és simán odavágják: csá, heló. No comment!
2010. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy nem csak fiatalokra igaz. Bemegyek a boltba, ott van mondjuk egy pasi 35 körüli. Magázom, letegez. Azért az az 5 év, ami köztünk van nem sok.

Egyszerűen illetlenek.

2010. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Dehogynem! Nekem is ugyanilyen zavaró tapasztalataim vannak! Szerintem 18 év felett természetesnek kellene lennie, hogy magázzák az embert a vadidegenek. Én is fiatalos külsejű vagyok, harmincas éveiben járó nő, de rendszeresen megkapom, főként az 50-60 éves korosztálytól a lesziázást a "Jó napot kívánokra". Azt pedig különösen visszataszítónak tartom, amikor egy férfi tegez le csakúgy. Merthogy ilyen tuskókkal már én is sajna szép számmal összeakadtam: ruhatáros, telefonszerelő, kőműves, buszsofőr sorolhatnám tapasztalataimat...

Reakcióm:- úgy tettem mintha nem hallanám a tegeződve hozzám intézett kérdését az illetőnek

-megkértem, hogy magázzon, mert nem szeretnék vele tegeződni

- visszategeztem

- igyekszem kikerülni a személyét ha csak lehetséges

- úgy tettem, mintha nem érdekelne, hogy letegez (ez a legrosszabb amit tehetünk, ha nem állunk ki önmagunkért!)

2010. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26 vagyok, de én is fiatalabbnak látszom. nekem is elegem lett abból hogy simán letegeznek olyanok, akiknek rendesen jónapottal köszönök és nemolyan korú, hogy anyám/apám lehetne. én már beletörődtem, hogy ilyenek az emberek, mostanában már én is egyből letegezem, aki nem más generáció
2010. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hisztis válasza:

Ez valóban idegtépő,sokszor járok így.Érdekes módon az 5 éves kisfiú tud magázni,és egy 35 körüli férfinek nehezére esik?!Férfinak,akinek nő létemre megkellene adnia azt a tiszteletet,hogy nem veszi semmibe azon való fáradozásomat,hogy kifejezzem a minimális megbecsülést,ami bármilyen hosszú kapcsolattartásunkat (5 perc a boltban,30 perc a taxiban) megkönnyítené..

Ilyenkor a következőket szoktam mondani: "Parancsol?Nem emlékszem,hogy megegyeztünk volna a tegeződésben!"

"Legyen szíves az alapvető információkhoz hozzájutni a magánéletemből,mert ezek hiányában az "ön" illetve a "maga" megszólítást igénylem."


Nálam ez eddig megrökönyödést váltott ki a beszélgető partnerekből,de ha legközelebb összefutottam bármelyikkel a lehető legválasztékosabb szókincsével magázott le.:D

2010. szept. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy egy apám vagy anyám korú ismeretlen is tiszteljen meg azzal, hogy nem tegez le csak úgy. Természetesen neki kell felajánlania a kölcsönös tegeződést (kivéve, ha férfi!), amit ha szimpatikus az illető és olyan a helyzet, akkor szívesen el is fogadok, viszont ha nem, akkor nem. Mindenkinek a saját joga szabályozni, hogy mennyire enged magához közel egy ismeretlent, és ez vonatkozik a mindennapi kommunikációra is, valamint egyáltalán nem függ attól, hogy tisztelem-e az illetőt vagy sem, pusztán nem engedem, hogy bárki is rám kényszerítse a saját lekezelő viselkedését.
2010. szept. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ezeket a Mónika-show és hasonló értelmes műsorok termelték ki.... itt az eredmény!
2010. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!