Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetemi oktatót hogyan illik...

Egyetemi oktatót hogyan illik megszólítani egy email-ben?

Figyelt kérdés

Mondták felsőbb évesek, hogy az egyik előadáson az oktató értékeli, ha szólunk neki, hogy nem tudunk ott lenni, hiába nincs katalógus.

Viszont őt ugyanúgy tisztelt tanár úrként szólíthatom meg, mint ahogy ez gimiben is volt, vagy professzor úr, vagy mi a hivatalos megszólítása egy egyetemi oktatónak, amivel nem sértem meg, de nem is leszek pedálgép?



2022. szept. 26. 11:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Általános ügyeknél én Tisztelt Oktató! -t használtam, nem túl hosszú és tisztelettudó.


Ha valami komolyabb ügy volt akkor kiírtam a teljes nevét, egyébként meg nem hiszem hogy mindenféle rangokat kéne az e-mailbe beleírni ez nem egy katonaság. Légy kedves, ne tegezd le a tanárt és fogalmazz szépen

2022. szept. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
79%
Alapvetően a Tisztelt Tanár Úr/Tanárnő a használatos megszólítás. Egy-két raplis tanár persze minden karon akad, aki fennakad rajta, mert hogy ő csak a "Dr. XY-né Professzor Dr. ZW Asszony" megszólítást fogadja el, de ezzel nem érdemes foglalkozni, az ilyen valamibe úgy is beleköt.
2022. szept. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!