Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok errol a viselked...

Mit gondoltok errol a viselkedesrol? Milyen uruggyel keruljem el?

Figyelt kérdés
Szoval van egy ismerosom, akit anyukam reven ismertem meg illetve tanarom lett kesobb kis idore alt. iskolas koromban. Nem vagyok olyan ember, aki utalatos, de a hatam kozepere kivanom, mert borzaszto nyers stilusa van es csak akkor jon amugy is, ha kell neki valami, de nem veszi eszre magat (marmint, hogy nem kivanatos). Mikor itt volt legutobb, kerdezte, hogy nem foznenk-e valamit neki, mert nagyon ehes (mi elotte ettunk es nem maradt belole). Szerintetek nem bunkosag ez meg hogy a nyakunkra jar? Nem akarom megbantani, mert tanarom volt, sokkal idosebb is nalam, de annyira nem birom. Meg az eskuvomre is meghivatta magat, mert mondta, hogy akkor is eljon, ha nem hivjuk. Olyan ragados stilusa van. Mivel lehetne lerazni? Felnott, 52 eves emberrol van szo...
2010. szept. 28. 05:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Azon túl, hogy tanárod volt, mivel kötődik a családhoz? Milyen sűrűn jelenik meg nálatok? Milyen jellegű veszteség lenne, ha kerek-perec leépítenétek? Ezeket a kapcsolati elemeket tudni kell ahhoz, hogy az ember a megfelelő eszközt megválassza. Én is kényes vagyok ezekre a dolgokra, az átlagtól jobban elkülönítem a magánszférámat, és a stílusom is pokróc kicsit. Azért szeretném tudni.

Alapvetően bunkóság, amit csinál. Én gond nélkül elmondanám, hogy az esküvő szűk körű lesz. Vagy nem hívom meg, és nem mondom meg az időpontot. Ha nem kapcsol, hogy teher az ember életében szépen elmondom neki, hogy most miért nem érünk rá. Ha mindig nyitva áll előtte az ajtótok, ha tudja, hogy mindig mehet, később nehezebb lesz leállítani. Nem egyszerű eset...

Ha nem érti meg, akkor bezárni előle az ajtót, és amikor enni kér, nem hallanám meg (mert arra nem tudnék elfogadható választ adni...). Esküvő? Ha nem hívod meg, megtudná az időpontot valahonnan?

Fúj, de gusztustalan..

2010. szept. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A csaladhoz ugy kotodik, hogy telefonalgatott anyunak, mi meg sajnos olyanok vagyunk, hogy nem tudunk nemet mondani es tul kedves a stilusunk. Nagyon megbantam, hogy ujra, sok ev utan kapcsolatba kerultunk vele. Probaltam mar picit durvabb lenni vele olyan ertelemben, hogy mikor lattam az utcan, ugy tettem, mint aki nem latja, es ramszolt, hogy hogy kepzelem ezt, ha nem lattam, biztos vak vagyok stb. Azert csinaltam, mert nem volt idom 2 orat beszelni vele, ugyanis ha elkezd beszelni, nem lehet leallitani es alt. este 10-ig nyomja. Az eskuvo mar meg volt, o is ott volt a gyerekevel, aki olyan stilusu, mint o es kiderult, hogy megtetszett a tini lanyanak a ferjem. Ezt o maga mondta. Semmilyen veszteseg nem lenne, ha nem latnam tobbe, mert minden vele folytatott beszelgetes utan rosszul erzem magam a pokroc megjegyzeseitol. Es o azt hiszi, hogy vicces.
2010. szept. 28. 07:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Lekell epiteni!


Amikor hozzatok jon, akkor mar latod, hogy ki az, es nem engeded be,

kozlod, hogy bocsanat, de furdesz, vagy valami olyan elfoglaltsagot talalsz ki, amivel megtudod indokolni es O elfogadja ezt, hogy valoban nem johet be!


Az utcan amikor talalkoztok, akkor nem allsz le beszelgetni, egyszeruen kozlod, hogy bocsanat, de Neked most fontos elintezni valod van es sietsz!


Ha ezek utan is eljatsza a "pioca" szerepet, akkor pedig kimerten, de nem megbantva, kozlod Vele, hogy mar nem vagy a tanitvanya, baratsagara nem tartasz igenyt, mivel Neked erre nincs energiad, es nyomaszt!

2010. szept. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyenesség híve vagyok, és bunkóság nélkül is lehet egyenesnek lenni. Mindenképp megmondanám neki a véleményem, és hogy az nagyon rossz irány, amerre tart veletek szemben. Lehet játszani a szavakkal, a lényeg, hogy tudatosítsd benne, amit gondolsz róla.

Ha ebből nem ért (vagy nem akar érteni), akkor sajnos kénytelen vagy átmenni bunkóba. Néhány érv emellett: nyilván permanens lépésnek szánod megszakítani a kapcsolatot, úgyhogy nem kell azzal foglalkoznod, hogy őt hogy fogja érinteni a bunkóságod, illetve most magadból indulsz ki, neked lehet rosszul esne, de ettől vonatkoztass el: a leírtak alapján ő nem olyan ember, mint te, és szerintem lassan kezdi megszokni, hogy előbb-utóbb az emberek kibuknak rá, és többször is elküldik a p*csába. Mára szerintem fel se veszi. Ha nem kapja ezt meg, jót röhög a markába.

2010. szept. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

'kiderult, hogy megtetszett a tini lanyanak a ferjem'

Nna itt mondanam el neki ugy, ahogy kijon, gondolkodas nelkul (azert persze probalva csomagolni a mondandot), hogy 'elnezest, de ne keressuk egymás tarsasagat'.

Lehetne hivatkozni arra, hogy mit csinaltatok neki eddig, stb, de ez mar tenyleg sok! Ha nem ert az utalasbol, ertsen a tiszta szobol!

2010. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
En csak attol felek, hogy el fog mindennek hiresztelni minket, mivel o mindenkit ismer es ot mindenki ismeri az egesz kornyeken a szemelyisegebol adodoan. Nagyon csunyan beszel azokrol az emberekrol, akiket nem bir, es megsertodik a legaprobb dolgon...volt meg sok dolog, amit csinalt. Ebbol ide csak parat irtam le, de ebbol is lathatjatok, hogy milyen. En soha nem talalkoztam meg mas emberrel, aki ilyen lett volna.
2010. szept. 28. 15:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne törődj azzal, hog mit híresztel, akiknek mondja, azok is pontosan tudják, hogy kivel van dolguk. Nagyon határozottan el kell utasítani, úgy ahogy előttem mondták. Nehogy már egy ilyen magányos féreg (nyilván a természeténél fogva mindenki utálja és azért keresi mindenki társaságát kétségbeesetten) az érzelmi zsarolásával megkeserítse az életeteket.
2010. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, senki sem szereti, 3 ferje volt, mind otthagyta es errol is mindig nekunk panaszkodik. Marmint hogy mi nem tudnank-e neki ferjet keresni.
2010. szept. 29. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!