Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A barátom szülei miért nem...

A barátom szülei miért nem ajánlják fel, hogy tegeződjünk? Mással is van ilyen?

Figyelt kérdés
Nyilván, ez így buta kérdés, hiszen nem tudhatjátok, de érdekel, mivel nekem elég kellemetlen ez a helyzet. Két éve vagyunk együtt a barátommal, és mikor be lettem mutatva, azonnal csókolom-ot köszöntem, ők sziát, aztán ez így is maradt. Csak az a furcsa, hogy a családjában a szülei testvérei, illetve az egész család, még a mama is mondta, hogy tegezzem, mert náluk ez a családban így szokás, hogy aki a család tagja, azt tegezzük. A szülei mégsem tegeznek, vagy nem ajánlották fel sosem ezt a lehetőséget. Kedvesek velem, de akkor is furcsa, főleg a mama megszólalása után. Az én szüleim kicsit idősebbek mint az övéi, mégis azonnal mondták neki hogy tegezz őket, és ezután sokkal közvetlenebb is a kapcsolatuk ugye. Ami nekem sem esne rosszul, tekintve hogy sokat itt vagyok a barátoméknál, és szeretnék én is jó viszonyt ápolni a szüleivel, legalább olyan jót, mint ő az enyéimmel, de szerintem ezt nem nekem kéne felajánlanom. Nehogy azt higgyétek, tudom, hogy vannak akiknek rosszabb ennél a kapcsolatuk, és szerencsés vagyok hogy egy rossz szavuk nincs, de érdekel hogy ez miért lehet szerintetek, illetve volt-e már mással is ilyen, és hogyan oldódott meg? Ti kezdeményeztek?

2023. jan. 22. 16:04
1 2
 11/16 anonim válasza:
100%
A férjem az anyját is magázza. Náluk ez a szokás. Lehet, a lakodalomkor felajánlják a tegeződést.
2023. jan. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
34%
Miért engedjem, hogy letegezzen a fiam heti szexpartnere?
2023. jan. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
44%
A 12-es tapíntott a lényegre !
2023. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%
Ne zavarjon, hogy 2 éve együtt vannak, te proli.
2023. jan. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A volt párom anyja várta el a csókolomot és nénizést. Ő egyből letegezett és becézve szólított. Ez számomra kellemetlen volt.( lassan végzek az orvosi egyetemen, szóval ilyen helyzetben kérem majd a “doktornő “ megszólítást :D )Engem édesanyám arra tanított, hogy felnőtt emberként tegeződjek rögtön azzal, aki engem letegez. A szüleim magázódni szoktak olyanokkal, akiket alig ismernek. Apukám csókolommal köszön a felnőtt nőknek. A párommal nyilván tegeződnek, párom is tegezi őket.
2023. febr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
53%
"Tegeződve egyszerűbb �   A magyar nyelvnek ehhez a formulához is megvan a megfelelő tiszteleti és udvariassági készlete. ~ 1000 fős internetes szerkesztőségben dolgoztam. ~ 12 - 85 évesig volt a tagság. Egy megoldás volt, a tegeződés. Rengeteg hivatalos email is kellet írni. Az első protokoll levél végére beillesztettük a jelmondatot. Utána már a levelek is így kezdődtek: Kedves Béla! Az első bekezdésben volt mindig a hivatalos téma. A Kedves B.. megszólítás is a szerkesztőség találmánya volt. A hegymászóknál, barlangkutatóknál és sok más helyen a befogadás kötelező kelléke volt. 18 évesen nekem is tegezni kellett a 80 éves Bandi bácsit.
dec. 18. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!