Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ha az apám nagynén...

Szerintetek ha az apám nagynénienek halálakor, kell apámnak reszvétet nyilvánitanom, mondnai,hogy részvétem?

Figyelt kérdés

Úgyanis a rokona is vagyok meg nem is nagyon, ugyhogy szerintema válasz nem, hisz fura lenne, de azert megis tanácstalan vagyok.

Egyáltalán ezt a kapcsolatot hogy nevezik ,hogy a nagynéni szemszögéből az unokaöcse lánya vagyok..?



#illem #rokon #nagynéni #rokoni kapcsolat #Részvét nyílvánítás
2023. febr. 19. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem apádnak nem kell, csak ha él a nagynéni férje, neki illik.


Ugyanúgy a nagynéni gyerekeinek, ha vannak.

2023. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak a nagynéni közvetlen hozzátartozóinak illik részvétet nyilvánítani.
2023. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább attól függ, milyen (mennyire közeli) kapcsolata volt édesapádnak a nagynénjével.
2023. febr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Te majdnem ugyanolyan közeli hozzátartozó vagy, mint apud, csak 1 fokkal vagy távolabbi. Azaz, elvileg majdnem ugyanakkora a veszteséged, így az illem nem követeli meg, hogy részvétet nyilvánítsatok egymásnak.

Neked most csak az elhunyt közvetlen hozzátartozói felé kell részvétet nyilvánítani. Leszármazottak, testvér. Ennyi. (Szülő biztos nem él már.)

2023. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a vélemenyeket.

Akkor ezzel lezártam a témát.

2023. febr. 20. 19:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell, ha ez a nagynéni nevelte fel az apádat, másképp nem szükséges és nem szokás.
2023. febr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!