Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mik az illemszabályok, ha két...

Mik az illemszabályok, ha két nő megy együtt étterembe?

Figyelt kérdés

Étterembe megyek egy nő ismerősömmel, és arra vagyok kíváncsi, hogy az illemszabályok ez esetben hogy módosulnak: pl az étterembe ki lép be először.

Én hívtam meg, én fogok fizetni. Ő orvos, én a páciense vagyok. Nagyjából egy korosztály vagyunk, baráti a kapcsolatunk.



2023. márc. 23. 18:46
1 2
 11/12 anonim válasza:

Szerintem nincsen erre szabály. Általában csak akkor van, ha férfi-nő találkozás történik. És akkor is CSAK olyan szabályok vannak, amit a férfinak KELL teljesítenie a NŐ FELÉ. Sajnos. Illemszabály gyakorlatilag kb mindig azt jelenti, hogy a férfi valamennyire alárendelt, a nő istenség. A Férfi legyen ilyen-olyan-amolyan, a nő legyen nő, ennyi. A Férfinak kötelességei vannak, a nőnek jogai. Nagyjából ez a lényeg. Elvileg.

Tehát nő-nő között nincs semmi szabály.

jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
De van, mégpedig az idős nő /fiatal nő és magasabb rangú nő viszonylatában.
jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!