Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem pofátlanság ezt kérni?

Nem pofátlanság ezt kérni?

Figyelt kérdés

Párom baráti társaságának egy tagja születésnapot fog tartani (vagyis a barátnője rendezkedik) és kijelentették, hogy mindenkitől gumit kérnek. Ez még oké, legyen. DE! Kiírta a csoportba, hogy piát és nasit mindenki a magának viszi, pizza lesz ott. Tehát, nem hajlandóak sem italt, sem nasit állni, de én azért vigyek ajándékot? Az én fejemben ez úgy működik, hogy vagy ajándék vagy pia. Minek vagyok meghívva, ha én viszek mindent? A szülinaposnak kellene csasztiznia.

Szerintetek jogosan kérik, hogy ezt is meg azt is vigyek?


2023. ápr. 11. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, gondolom, hogy ne fogyjon el a nasi, de mondjuk ezt nem szokták így külön kérni szerintem, csak figyelmességből szoktak a meghívottak hozni.

Ez a mindenkitől gumit kérnek, az sokkal cringebb, gondolom poén, de elég szar.

2023. ápr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem poénból mondják...

Komolyan kijelentették, hogy nekik arra van szükségük, és azt kérnek.

2023. ápr. 11. 12:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a probléma?

Eldöntheted, hogy ide el szeretnél-e menni.

2023. ápr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem, semmi kedvem elmenni, de nem szeretnék örökké különcködni és mivel a párom sokat jelent nekem és ő szeretné, ha ott lennék, elmegyek.

A kérdésem pedig csak az volt mások hogy látják a helyzetet.

2023. ápr. 11. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vagy nem mennék el ide, vagy elosztanám a pénzt, amit ajándékra szántam.
2023. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem ne menj.
2023. ápr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva: de igen, pofátlanok és bunkók.
2023. ápr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálam ez a mindenkitől gumit kérek is kivágta a biztosítékot még baráti társaságban is.

Az meg külön pofátlanság, hogy piát + nasit mindenki vigyen. Így annyi fölösleget odavisznek a vendégek, hogy ihaj.

Egyértelműen nem mennék, akárhogy hisztizik is a párom.

2023. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!