Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barát esküvőjére egyetemista...

Barát esküvőjére egyetemista diákként mennyi pénzt adnátok nászajándékba?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mennyit kellene. Nincs állandó munkám, így annyira nem tudok kiköltekezni, viszont nem szeretnék illetlen sem lenni.
2023. szept. 1. 20:04
 1/4 anonim válasza:
0%
100 ezer alatt szerintem már nevetséges pénzt adni, meg amúgy is proli szokás. Inkább vegyél valami hasznosat aminek örülne.
2023. szept. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

100 ezer? :D szerintem elvárni nevetséges annyit, több hónap alatt sem tudom félrerakni.

De amúgy pénzt kértek.

2023. szept. 1. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Amennyi a vacsorád lehet.
2023. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass az elsőre, senki nem vár 100 ezer forintot egy baráttól esküvőre, pláne úgy, hogy még keresete sincs, mert diák.

Szokták mondani, hogy annyit adj, ami kb. fedezi a vacsorádat + még egy kicsit, ha belefér. Valójában annyit adj, amennyi neked belefér. Gondolom a barátaid sem várják el tőled, hogy vagyonokat ajándékozz.

20-40 ezer forint közötti összeg már teljesen jó, szerintem.

2023. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!