Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség-e uszodában az...

Illetlenség-e uszodában az öltöző és zuhanyzó között meztelenül közlekedni?

Figyelt kérdés
Illetlenség-e ha arra a tíz másodperces/10 méteres útra valaki nem csavarja a dereka köré a törülközőt hanem simán meztelenül sétál el a szekrényétől a zuhanyzóig (és/vagy vissza)?

dec. 4. 17:43
A kérdező szavazást indított:
Igen, én mindig magam köré csavarom a törülközőt
Nem, de én ettől függetlenül törülközőben sétálok
Nem, én is meztelenül szoktam zuhanyozni menni
41 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Már miért és kivel szemben lenne / lehetne ez illetlenség az elkülönített és férfi és női öltözők esetén?! Nagyon sokan mennek meztelenül zuhanyozni.
dec. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
@1 Én úgy gondolom, hogy praktikussági okokból inkább. Mert ha meztelenül megy, akkor zuhanyzás végén nem lesz miben megtörölközzön a zuhanyzóban, tehát vissza fog menni az öltözőbe a törlközőjéért. De közben végig összepocsolja vízzel az utat, amitől az vizes lesz és csúszni fog. Akik meg éppen érkeznek vagy távoznak, azok meg összejárkálják utcai cipőben, tehát sár is lesz, és így az egész nem csak balesetveszélyes, hanem úgy is fog kinézni, mint a disznóól. A táskát se lehet letenni sehová a földre, meg bármi leér véletlenül, az dzsuvás lesz, meg hordja szanaszét mindenki mindenfelé a talpán az uszodában is. Vagy fizetni kell egy takarítót aki óránként ott suvickol az öltöző-vetkőző emberek között. Egyik sem túl jó, se nem kényelmes megoldás, emiatt szerintem jobb, ha mindenki a törölközőjével megy a zuhanyzóba, és ha már úgyis viszi magával, akkor annyit már igazán ne legyen rest megtenni (legalább a békesség kedvéért), hogy a derekára hengeríti az útra (az én véleményem szerint legalábbis).
dec. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
@2 Egy szót se írtam arról, hogy törölköző nélkül. Természetesen mindenki visz magával törölközőt a zuhanyzóba. De ha tévednék, kérlek, idézd azt a részt!
dec. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

@3

"Természetesen mindenki visz magával törölközőt a zuhanyzóba."


Ez esetben:

"... és ha már úgyis viszi magával, akkor annyit már igazán ne legyen rest megtenni (legalább a békesség kedvéért), hogy a derekára hengeríti az útra (az én véleményem szerint legalábbis)."

dec. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem erre az idézetre voltam kíváncsi. (Értettem, hogy ez a Te véleményed, oda is írtad zárójelbe. De minthogy úgy tűnik, számodra kizárólag az lehet mérvadó és elfogadható, a társalgást részemről lezárom.)
dec. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne?

Az öltözőben le veszed a ruháidat, fogod a törölközőt és be mész a tusolóba. Tusolás után meg törölközöl és el mész föl venni a ruhádat.

Miért kell a meztelenséget már tényleg a legtöbb helyen kerülni?

dec. 5. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Pont azért van nemek szerint elkülönített öltöző és tusoló, hogy ne számítson illetlenségnek, ha valaki ott meztelen.


Ha valamelyik férfitársam fél más férfiaktól, akkor legyen kedves szóljon nekem. Külön az ő kedvéért el fogom takarni magam, amíg ott van.

dec. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én anyaszült meztelenül:)
dec. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

"Ha valamelyik férfitársam fél más férfiaktól, akkor legyen kedves szóljon nekem. Külön az ő kedvéért el fogom takarni magam, amíg ott van."

Én meg inkább alapból eltakarom magam, nem adom meg a körülöttem lévők számára annak a lehetőségét, hogy az én "antiprüditásom" miatt bármelyikük is kényelmetlenül érezze magát.

dec. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
#9 hogy ki mitől érzi magát kényelmetlenül, az mindenkinek a saját problémája. Attól még nem köteles az egész világ lábujjhegyen járni körülötte.
dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!