Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Karácsonyra összejön a család....

Karácsonyra összejön a család. A testvérem viselkedése szerintetek fura, bunkó, vagy velem van a gond?

Figyelt kérdés

Adott két felnőtt testvér, egyikük a 30-as, a másik 40-éveiben jár. Összejön a család az idős szülőknél, családostól, gyerekekkel, a párjukkal, szűkösen, de elhelyezve a szülői ház különböző szobáiba stb.


Szóval a szokásos családi karácsony, néhány nappal megtoldva, de szilveszter előtt már mindenki utazik haza.


A testvéremmel kicsit távolabbi a kapcsolat, ritkábban találkozunk, időnként olyan fura, évek óta kissé idegesnek, ellenségesnek érzem, szóval nem is erőltetem, évi néhány alkalommal meglátogatom, kisebb ajándék a gyerekeknek, egy-egy rövid vizit. Tehát nem olyan bensőséges, de szerintem nagyjából korrekt kapcsolat, legalábbis én próbálok tenni érte, egyensúlyozni: szóval értitek.


Én egy ilyen karácsonyi alkalommal azért megpróbálnák valamennyire kapcsolatot teremteni, legalább úgy alakítani, hogy közösen együnk, összegyűljünk az asztal mellett, kicsit beszélgetni. A testvéremnek úgy tűnik erre semmi igénye, eszébe sem jut, hogy mondjuk ahelyett, hogy leül a párjával és a gyerekeivel mondjuk vacsorázni, lehetne szólni a többi családtagnak, hogy vacsorázzunk együtt, megteríthetnénk mindenkinek, ehetnénk egy asztalnál, ha már ilyen ritkán jön össze a család.


Hasonló dolog: mondjuk 27-én egyszer csak azt látom, hogy összeszedik magukat, felöltöznek, elköszönnek és elmennek valahova. A szüleimtől tudom még, hogy igen, most ők kinéztek egy filmet és elmentek megnézni moziba. Számomra egyszerűen bunkó dolognak tűnik, ahogy ezt (és más számtalan hasonló dolgot...) intéztek.


Nekem az a normális viselkedés, hogy hasonló körülmények közt elmondom, merre megyünk:

Ha moziba, akkor azt: hátha esetleg volna kedvük csatlakozni

Ha boltba, akkor lehet, hogy valami apróságot épp kellene venni és akkor semmiből nem áll nekünk hozni.

És lehetne sorolni...


Szóval értitek: mégis egy család vagyunk, nem idegenek egy olcsó panzióban, ahol közös a konyha és köszönök a másiknak, de legfeljebb ennyi a kapcsolat. Már csak az udvariasság szempontjából is elmondom, hogy most mi van, nem pedig csak otthagyom a többieket egy rövid elköszönéssel, miközben azt sem tudják, hogy egy fél órás sétára megyünk mentünk friss levegőt szívni, vagy egész délután távol leszünk.


Elfogadom, hogy más a személységünk, életünk, munkánk, kevés a közös téma, ritkán találkozunk, valahol van egy távolság köztünk.


De mégis: szerintem annyi lenne a minimum, hogy egy karácsonykor nem "turnus váltás"-ban működik minden étkezés, valamennyire összejövünk.


Az, hogy egy "sziasztokkal" otthagy minket a párommal a szülőknél, pedig nem tudom eldönteni, hogy ennyire érzéketlenség, vagy szándékos bunkóság a részéről.


Vagy vajon velem van a gond és érzek alapnak bizonyos dolgokat, amiket nem kéne?

Ti mit gondoltok?



jan. 14. 00:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
A testvéred nem kíváncsi rád. Te vagy a fiatalabb?
jan. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

Neked még nincs saját családod, ugye?


Na, a tesódnak már van és az, hogy hazalátogatott a saját családjával, még nem teszi kötelezővé, hogy nem mehet el kettesben a párjával moziba, ha akar.


Nálunk is csak bejelentették sógorék, hogy mennek, de eszük ágában sem volt minket is meghívni vagy valami, de én ezen nem akadtam ki, nem kell ezen megsértődni. Fogadd el, hogy nem mindenki úgy gondolkodik, ahogy te és nem tudod az embereket megváltoztatni.

jan. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
80%

Ha azt akarták volna, hogy velük menjél, akkor meghívtak volna téged is.

De nem akarták. Ez van!

jan. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Igen, én vagyok a fiatalabb. Nem, nem az vártam, hogy meghívjanak vagy ilyesmi (egyébként gyerekekkel mentek), hanem két dolgot a tartok furának:

1.) A saját apjával, anyjával nem próbál meg egy asztalhoz ülni. Milyen már az, hogy nagyapa kint ül a konyhában, reggelizik. Ők közben megterítenek az ebédlőben, és nekiállnak enni, szóba se kerül, hogy az apját, gyerekei nagyapját áthívják, hogy egyen velük.


2.) Nulla kommunikáció: a családban, vendégségban nem úgy viselkedünk, mintha a másik idegen lenne. Pár szót szerintem illendő lenne szólni, illetve valamennyire jelezni, hogy mi újság, mikor jön vissza.


Nem éreznétek furának, hogy nálatok egy vendég elmegy, anélkül, hogy tudod, mi van, vagy érdemes-e várni rá a vacsorával???

jan. 14. 00:47
 5/31 A kérdező kommentje:
2-es: ha nálatok a sógorék elköszöntek volna, hogy sziasztok, miközben nem tudod mi van, egy szót nem szólnak arról, hogy hova mennek, azt nem érezted volna kicsit sem furának?
jan. 14. 00:52
 6/31 anonim ***** válasza:
68%

4-es: de, furának érzeném. Legközelebb kérdezd meg, hogy mit terveznek és beszéld meg velük a napi programot, közös étkezést stb, ha ez neked ennyire fontos. Nekik nem fontos, ők ilyen furák. Ez van, fogadd el!

Majd te leülsz a nagypapival reggelizni. :)

jan. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
82%
Bunkók és csak a saját igényeiket tartják szem előtt. Ez ennyi. Ahogy ők viselkedni, neked is pont ugyanannyit kell feléjük tenni. Se többet, se kevesebbet.
jan. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
69%

5-ös: nem, mivel tudom, hogy ők ilyen furák és még örülök is, hogy nem kell velük menni! :D


Nem kell erőltetni azt, ami nem megy....

jan. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%

"csak a saját igényeiket tartják szem előtt. Ez ennyi. Ahogy ők viselkedni, neked is pont ugyanannyit kell feléjük tenni. Se többet, se kevesebbet."


Egyetértek!


Te szeretnél kapcsolódni, ők viszont nem.


Ezt csak elfogadni tudod.

jan. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%
Én azon szoktam röhögni, hogy muszáj lemenni karira, mert hogy együtt legyen a család, aztán meg mindenki a telóját nyomkodja vagy/és elvonul és sehol egy jó közös program vagy jó beszélgetés, na ez aztán csodás. Ennyi erővel otthon is maradhatnának. Mindenki a sajátjában.
jan. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!