Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik vélemény áll hozzád...

Melyik vélemény áll hozzád közelebb a tegeződéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mármint, ha nem ismered az illetőt. Nem hivatalos szituációkra értem a kérdést.
febr. 3. 21:24
A kérdező szavazást indított:
Szívesebben tegeződsz amikor a helyzet úgy engedi, ily módon is meg lehet adni a tiszteletet
A tegez(őd)és tiszteletlenség, inkább magázódni szeretsz másokkal életkortól függetlenül
20 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Más vélemény nem fordulhat elő, mint a szavazásban megadottak? :) Én például szeretek magázódni, de nem tekintem szükségképpen tiszteletlennek a tegeződést sem. (Amúgy most Kosztolányi Édes Annája jutott eszembe: "Jöjjön, kérem, Cirmos, itt a teje!" :))
febr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is első választó véleményén vagyok, de nem a tisztelet vagy a tiszteletlenség a kérdés, hanem a közvetlenség vagy a "3 lépés távolság", egyfajta privát szféra meghagyása a másik számára (különösen idegen felnőttek között). Ahogy a kasszánál sem szeretem, ha a nyakamban lihegnek, a tegezést is terhesnek tartom, főleg idegenek között vagy hivatalos viszony esetén.
febr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég kevés szavazási lehetőséget adtál meg...

Én szívesen tegeződöm azokkal, akikkel olyan kapcsolatban vagyok, így a barátaimmal, közeli rokonaimmal, kollégáimmal, a korombeli szomszéd sráccal. Hivatalos, vagy ahhoz hasonló közegben viszont én ragaszkodom a magázódáshoz. Nem fogom sem az ügyvédemet, sem az idős háziorvosomat tegezni, ahogy a szülőket sem, akiknek a gyerekét tanítom.

febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Aléggé vezetett kérdés. Valószínűleg a kérdező nem igazán van tiszteletben a két megszólítási formával vagy szándékosan tereli a véleménynyilvánítást a tegetődés irányába.
márc. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért csak ezt a két lehetőséget adtam meg, mert most csak arra vagyok kíváncsi, melyiket tartod elfogadhatóbbnak e kettő közül. Ha egyiket sem, akkor nem kell választani, persze hogy létezik számtalan válasz erre a kérdésre. De azt is írtam, hogy magánjellegű helyzetekben való megszólításokra értettem a kérdést. Az igaz, hogy én is szívesebben tegeződöm, de ez nem hiszem, hogy akkora probléma lenne 2024-ben, szerintem manapság főleg fiatalabbak között ez a természetes. Én harmincas nőként a velem idősekkel meg a fiatalabbakkal ismeretlenül is tegeződöm, az idősebbek meg ha tegeznek, visszategezem, ha nem, akkor magázódunk. Soha semmi probléma nem volt ezzel, nem értem, akkor itt most miért gond ez.
márc. 20. 10:51
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, valahogy nem igazán találkoztam eddig olyan tizen- meg huszonévesekkel, akik kikérték volna maguknak a pertut, vagy akik inkább magázódnának ennyi évesen. Még a hozzám közelálló korosztályban sem. Ettől függetlenül létezhetnek, lehet én mozgok ilyen körökben, ahol a kölcsönös tegeződés fiatal korban természetes.
márc. 20. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!