Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem ráz ki a hideg, ha...

Csak engem ráz ki a hideg, ha 20 évesek csókolommal köszönnek? 38N

Figyelt kérdés
Azzal nincs bajom, ha kisgyerek köszön így, de egy 20 éves? Komolyan? Ha egy 60 feletti nőnek köszönnének így akkor még elmegy, de mi az istenért nem lehet napszaknak megfelelően köszönni? Kérlek kedves korombéliek vígasztaljatok meg, hogy nem csak én érdemeltem ki ezt a csodás köszönési formát?!
febr. 9. 23:09
1 2
 1/18 Lucifer-666 ***** válasza:
79%
Nekem azt tanították, hogy csókolommal kell a nőknek. Mostmár csak sziát mondok.
febr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%

"A fiúk például a „Csókolom"-mal éltük végéig elvannak, ezzel nem igazán tudnak mellé lőni; még abban az esetben sem, ha egy velük egykorú lánynak köszönik ezt: óvatos, könnyed mosollyal ugyanis az alázatosság legmagasabb fokát mutatják magukról, mindemellett még laza is tud lenni. Fiatalabb férfi az idősebbnek mindig „tiszteletem"-mel köszönjön, ez elegáns és találó.

Lányoknál már más a helyzet, ugyanis nő a nőnek nagyon ritka esetben, szinte soha nem köszönhet „csókolom"-mal. Esetenként akkor, ha egyértelmű a kettejük között lévő két generációnyi távolság, tehát az egyik fél legalább a nagymamája lehetne a másiknak. Vigyázni kell azonban, mert a nők mindezek tetejében még érzékenyek is a korukra."


[link]



Lazíts, nem vagy nagymama korban, nem kell magadra venni. Ha fiú köszön így, akkor illedelmes, ha lány, akkor meg nem ismeri az illemszabályokat. Viszont legalább köszön és ez a dolog lényege.

febr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

Itt az a kérdés, hogy te hány évesnek nézel ki, kérdező. Hogyha sok a ránc, bőrhibák, stb., akkor kinézhetsz akár 50-nek is 38 évesen, mint ahogy én láttam már 35-nek kinéző 22 évest is.


Saját tapasztalatból kiindulva, én 27 F vagyok és 19-20 körüli kinézettel a kamaszok még tegezni szoktak. De van, hogy nálam fiatalabb embereknek, akik jóval idősebbnek néznek ki az én naptári koromnál, ugyanezen kamaszok simán jónapotot köszönnek, sőt, ez még velem is előfordul vadidegenek esetében.

febr. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Ugye más se megy a nők részéről kisiskolás koruktól kezdve, mint önmaguk érettebbségének megjátszása, és ha csak nem húsz évvel idősebb náluk a férfi, akkor minden lehetséges módon való lekezelése. Amikor egy nő a harmadik gyereke utáni családtámogatás rendszerével ismerkedik, addig a vele naptárilag egykorú éretlen fiúcska az egy szál gatyájából néz ki a világba.

És akkor csodálkoznak, ha valaki - hát pláne egy 20 éves ifjú - nem érzi egy szinten velük magát. Oly annyira nem, hogy valószínűleg még csak agyalni se kezdett rajta, hogy tegeződhet-e, vagy sem, hanem teljes őszinteséggel néninek hitte a nénit, meg annak is gondolja, egyem a lelkét szegénynek.

febr. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%
Ezt a #2 altal irt cikket valami ujfeudalista kozepkori fideSSnyik firkasz irta??
febr. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
27%
*beidezett cikket
febr. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
44%

Fáj a korod, kérdező? :)


Egy 20 évesnek vénember vagy, gondolj vissza, amikor te voltál ennyi.


42/F

febr. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A csókolom fáj a füleimnek.😅 valószínűleg azért, mert 20-as éveimben tényleg csak az idős embereknek köszöntem így. Ja amúgy gondoltam, hogy jön olyan komment, hogy biztos idősebbnek nézek ki a koromnál, de 30-nak szoktak nézni, szóval kétlem hogy öreg néninek hinnének.
febr. 10. 08:40
 9/18 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Csókolom a kis kezét. Nekem is köszöntek már csókolomot nem olyan kis gyerekek, amikor nem borotváltam le a szakállamat.
febr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Engem is idegesít, pedig én idősebb vagyok. Nem kicsit, nagyon. (© Gy. F.)
febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!