Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell az embereknek...

Miért kell az embereknek magázódni?

Figyelt kérdés
ez valahogy távolságot tart,falat húz 2ember közé,mert nem lehetünk igazán önmagunk úgy,hogy közbe tudjuk h tisztelettudóan magázódni kell.annyira elidegenítő szokás,egyszerűen nem értem miért nem lehet szabadon tegeződni,az sokkal barátságosabb..
2010. nov. 20. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell, de nagyon szép szokás. Én magázom a szüleimet, ez valahogy olyan komoly. Felnőttes. Közel állunk egymáshoz, közelebb, mint gyerekkoromban. Én nem szeretem ha a hotdogos fiútól a nőgyógyászig mindenki letegez. Az olyan, mintha a játszón lennénk.
2010. nov. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szerintem ridegség,távolságtartás sugárzik a magázódásból,de megszokás kérdése...én nem szeretem
2010. nov. 20. 11:28
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Azért mert sok esetben meg kell adni a tiszteletet. A bizalmaskodás számomra is taszító. Például mikor odajön egy vadidegen, és lendületből letegez, aztán kér, vagy kínál valamit, esélyes, hogy azonnal elküldöm az anyja pi...


Egyébként a magázódás sem feltétlen rideg. Magázódva is lehet kedélyes beszélgetéseket folytatni, lehet önmagunkat adni. Régen az emberek a saját szüleiket is magázták, én a nagyszüleimet mai napig is. És nem érzem úgy a beszélgetéseink között, mintha megjátszanám magam.


Egyébként mi a véleményed az angolról? Ott tegezős forma nem is létezik.


Az, hogy te nem szereted, a te bajod. Téged fognak bunkó tirpáknak nézni emiatt.

2010. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 pelgrim ***** válasza:
43%

Talán csak félelemből. Igen, ez nagyon elidegenítő szokás; talán attól félünk hogy ha tegezünk valakit, az annyira megrémül a közvetlenségünktől, hogy olyan válasz kapunk mint (ami itt nemrég hangzott el) „nem homokozunk együtt”.


A tisztelt távolság melyet a túlzásba vitt illemszabályok mint a magázás sugallnának, gyakran csak felületesség, ami jobb esetben csak közönyösséget takar, de gyakran ennél rosszabb dolgokat is.

2010. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mert ez a tisztelet jele idegenekkel szemben, alapvető illem.;)

De hadd szóljon inkább ez a cikk, szerintem igaza van az írójának.


[link]

2010. nov. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert van amikor kell a távolság, esetleg a fal is, nem kell mindekivel haverkodni, bratyizni, közvetlenkedmni, pláne akit alig ismerünk, vagy jóval idősebb, esetleg rangban is felettünk áll.

Engem pl. zavar, amikor bemegyek egy boltba és rögtön rámugranak, hogy "Szióka!"

2010. nov. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Az ember általában gyerekként, tizenévesen akar mindenkivel úgy beszélni, mintha a haverja lenni. Pl. a tanáraidat is tegeznéd általános iskolásként?
2010. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én szeretem. Alapvető tisztelet kimutatása. Már egyetemista vagyok, és vannak olyan fiatal tanáraim, akiket mindenki tegez pl., de én nem bírom rávenni magam, hogy egy nálam azért idősebb, "felettem álló", és tiszteletreméltó egyént csak úgy letegezzek. Fura nagyon...csak a korombelieket szeretem tegezni, attól is a falra mászok, ha egy-egy bnőm anyukája megkér, hogy tegezzem. 21/L
2010. nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a magázódástól megyek a falnak. Akárkinek akármilyen iskolai végzettsége van, és akármilyen idős is (öregeket leszámítva, annak is inkább csókolomot köszönnék, mert az ezerszer közvetlenebb), semmivel sem több a másik embernél. Lehet, hogy egy 10 éves gyereknek több agya van, mint neki (most ez egy példa csak, de nem lehet tudni). Ha meg annyira okos, akkor nincs akkora egoizmusa, hogy elvárja, hogy magázzák. Soha senki semmivel sem több a másiknál, csak más az élete és máshol tart. Számomra a legnagyobb tiszteletlenség (ha már itt tartunk), ha pl. egy korombeli lemagáz. Pontosan úgy érzem, mintha azt szeretné mondani, hogy sosem leszünk barátok, csak tedd meg ezt meg azt nekem. Félelmetesen buta dolog magázódni. Szerintem egy embert megtisztelni nem a magázódással kell, hanem pl. azzal, hogy átadom a helyet neki a villamoson, segítek neki, ha elejt valamit, vagy épp köszönés közben rámosolygok és kedves vagyok vele. Persze nem szoktam letegezni a dokit meg az embereket az utcán, akikkel szóba állok, ez sajnos nem az a társadalom, ahol ez megengedhető, de a magázódás sajnos sokszor fordítva is elsülhet. Például ha a kedves magázott illetővel már ideje lenne összetegeződni, de nem mondja, mert annyi figyelmet nem fordít a másikra, hogy megtegye, de téged, 20-as évei végén járó anyukát tegez, miközben ő egy "értelmiségi" tanár. Ilyenkor az ember könnyen zavarba jön és láttam már olyan szitut, hogy az illető inkább elmenekül a köszönés szituációja elől, és ezzel halálosan megsérti a másikat.
2010. nov. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, hogy egy 10 éves gyereknek több esze van NÁLAD kedves előző, arra mérget vennék.
2010. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!