Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szoktatok segíteni az embereknek?

Szoktatok segíteni az embereknek?

Figyelt kérdés
úgy értem,én azt vettem észre,hogy aki sokat beszél a problémájáról,az csak sajnáltatni akarja magát.
2010. nov. 27. 16:12
 1/6 A kérdező kommentje:
és amikor felhozok neki minden fajta megoldást akkor elhárítja,hogy "igen de....ez ezért nem jó az meg azért".én már nem is akarok segíteni ilyen embereknek,mert teljesen fölösleges.
2010. nov. 27. 16:14
 2/6 A kérdező kommentje:
szóval sztem ha valaki valóban megoldást akar,akkor addig kutatja önmaga amíg meg nem találja,és nem fog állandóan dumálni róla.
2010. nov. 27. 16:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 1 kedves barátom sajna az utcán lakik pár éve drogozik. Neki inkább tárgyi segítséget szoktam nyújtani mert a lelkiből nem kér.

18/F

2010. nov. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, sokan nem fogadják el mástól a segítség gyanánt érkező gondolatokat... Az ilyenekkel nem kell foglalkozni, majd megoldja saját maga. Az a legmegrázóbb, mikor valakinek szeretnél segíteni és ő erre téged kezd el kottázni... Az ilyeneket jobb békén hagyni. De nem kell azért teljesen beszüntetni a segítség adást:D Nem mindenki ilyen. Valaki igenis szereti, ha ilyenkor törődnek vele és segíteni próbálnak neki.
2010. nov. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem ez kifejezetten idegesít, hogy segítsek bárkinek, ha már azért lenéz amiért én nem vagyok olyan szar helyzetben mint ő. A végén meg még én mentegetőzök, amiért nem a küszöböt rágom szegénységtől.
2010. nov. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező: sajnáltatni mindenki szereti magát :)

Amit írsz az az a helyzet, hogy sokszor az is nagyon nagy segítséget jelent az embernek, ha elmondhatja valakinek a bajait. Nem kell a hallgatónak megoldani a problémát, nem kell akár semmi saját ötletet se hozzáfűznie. Elég ha meghallgatja, átérzi és naggyából összefoglalva visszamondja az alanynak hogy mit értett meg, ezzel igazolva hogy felfogta mi a baj. Sokszor ez a legnagyobb segítség, hogy csak megérti valaki a bajodat.... Tipikus pszichológusi feladat...


Másik irányból megközelítve meg (főleg lányok esetén) általános, hogy valamiről beszélgetni akarnak és a saját bajok mindig az ember fejében vannak, így könnyen ezzel hozakodnak elő. Itt megint nem kell megváltani a világot a másik félnek, csak legyen gördülékeny a beszélgetés. Mert sokszor a beszélgetés folyamata a lényeg, nem az eredményre vezetése. Ha elmondod a frappáns megoldást a problémájára, akkor a beszélgetésnek vége lenne... Ezért persze az lesz a reakció, hogy "nem ez nem jó mert..." hiszen így megy tovább a beszélgetés.

2010. nov. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!