Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A német vagy az angolszász...

A német vagy az angolszász kultúrkört (országokat) kedveled inkább?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

èn éltem Angliában fél évet, és már évek óta Németországban élek.


Azt gondolom hogy Németország mind szokásokban mind étkezésben sokkal közelebb áll hozzánk. én Néemtországban otthon érzem magamat, az embereket barátságosabbanak gondolom. angliában más volt. a két idöjárás sokban egyezik mindegyik országban sokat esik az esö, de Németeknél van hó is.


Amerikában is éltem, ahhoz képest Anglia jobban tetszett.

2010. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

A németet, mert az angolok svindler ratyik :S

Lovaggá ütnek zsidókat és homárokat? ugyan már...

de megnézhetjük lady gaga és justin bieber klipjeinek népszerűségi térképét is: Németország fertőzésmentes

A németek szabadították fel MOt a mi érdemi segítségünk nélkül. Amikor életünket és vérünket ajánlottuk akkor 2%ban járultunk hozzá a hétéves háború költségeihez!

Szerintem a magyarok szeméről le kell venni a hályogot amit a "Habsburg elnyomás" képez. Mikor volt itt elnyomás? 1919ben amikor saját magunk urai voltunk, előtte ugyan nem.

2010. nov. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Vicces, hogy tegnap ugyanezt megkérdezted máshol...

Na de kedves előző:

Nagyon történelmi szerettél volna lenni, de személy szerint Petőfivel értek egyet:

"Foglalod a k*rvanyádat, de nem ám a mi Hazánkat!"

Ebből én arra következtetek, hogy a németek nem adtak szabad utat nekünk, és akár itt a Rákóczi-szabadságharcról is beszélhetnénk, egyik sem volt olyan kellemes, de te tudod. 300 év elnyomás és még tapsot is vársz, de hát ha neked OK.

Ettől függetlenül tény, hogy a németek sokat tettek az európai civilizációért, de ha ennyire történelmi vonalon akarunk elindulni, akkor az angolok százszor többet tehetnek az asztalra, Anglia pedig már 1000 év óta bevehetetlen, hiába a német technika.

Ha pedig angolszász kultúrkörről beszélünk, akkor USA kivételével mindegyik ország egy normális és lakható ország, amiben nem hülyék kormányoznak...

Az angolok a világ 1/4-ét uralták, a kultúrájukat szétszórták a világ minden pontján, ezzel a német kultúra nem versenghet.

Angliában lovaggá ütnek ki melegeket. És, ez engem nem nagyon tud izgatni, Németország meg nem tud felmutatni nemzeti válogatottat sem, tele van arabokkal. És? Ha a fociból indulok ki, akkor eleve Özil a kedvenc játékosom, de ez nekem valahogy a német kultúra meghalását jelenti, az angolok pedig megtartják a hagyományaikat. Engem egyáltalán nem zavar hogy inch-ben és nem az SI mértékegységeiben mérnek.

Egy szó mint száz, a német kultúra tényleg megteremtette Európát, de Anglia megtartja a maga szokásait, és nem nagyon enged a külföldi dolgoknak, ami Németországnak nem megy.

Ha laknom kellene valahol, akkor Londonban élnék, ha elmehetnék valahová, akkor Németországba mennék.

Tulajdonképpen összehasonlíthatatlan, mert a francia, angol, német kultúra teljesen más, másban jobb, stb, és mindegyiket másért kedvelem.

God save the Queen!

Einigkeit und Recht und Freiheit! (Deutschland über alles)

2010. nov. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Az igaz, hogy a németek elnyomtak minket, de a 2. Bécsi döntést ne feledjük el. Bár én Hitlerrel nem értek egyet, de

Churchillnél jobb volt.

Éljen Horthy Miklós! Éljen Németország!

2010. dec. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Horthy Miklóst Németország(Hitler) "buktatta" meg.

Kissé ellentmondásos. Winston Churchillnél meg nem volt poénosabb történelmi személyiség, nagy figura volt.

2010. dec. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Na azért az angol fociválogatottat sem kell félteni ebből szempontból, ott is van jópár néger, akikről nem lehet azt mondani, hogy tőzsgyökeres angolok. Csak ők szimplán korábban vándoroltak be, és már angolosították a neveiket, ezért nem olyan feltűnő, mint a német válogatott esetében.
2010. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!