Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Disznóvágás hogy telik nálatok...

Disznóvágás hogy telik nálatok? Család együtt van. Veszekedés. Esetleg egy kis ivászat?

Figyelt kérdés
Mert kíváncsi lennék, nálunk mindig veszekedésbe torkollik... Köszi a válaszokat.
2010. dec. 3. 16:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nálunk van minden veszekedés ivászat minden amit eltudsz képzelni.:D Holnap is lesz 15/F
2010. dec. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Igen ám de pár hozzá szólónak. szól ez: de azért megeszitek a disznót vagy nem? Azt ne mondjátok hogy nem esztek húst...
2010. dec. 3. 17:40
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: igen, a kolbászt és a húst megeszem.
2010. dec. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
NaNá hogy megesszük abból is sok van :D
2010. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Na, nálunk "paneldisznóvágás" van. Ez kb. úgy zajlik, hogy apukám a hentes ismerősnél vagy állattenyésztőnél megrendel egy szép nagy malackát. Megegyeznek az árban, kimennek a tenyésztő telepére, kiválasztják az áldozatot, puff neki. Ott elvégzik a "piszkos munkát", vér, pörzsölés, egyebek. Ládákba pakolják a ketté kapott immár húst. Hazaérnek, a konyhában folytatjuk a munkát, darabolás, csontozás, szortírozás, zacskózás, majd mehet a fagyasztóba. Összevagdaljuk a zsírszalonnát, daráljuk a kolbásznak valót, a hurkának valót félretesszük másnapra. (Ahhoz kicsi a konyha, hogy minden egyszerre menjen.)Kolbásztöltés stb. Közben készítünk a friss húsból általában toroskáposztát, ebédre, vacsira.

Általában én és a férjem segítünk apuéknak, a tesóim a dvd nézők. :)

Utána takarítás és kész.

Ivászat csak apám részéről van, a párom nem szereti a pancsolt olcsó borokat, most még beteg is volt, én sem vagyok nagyivó, most még kismama is, a tesóim sem piálnak. Előző nap szoktam pogácsát és egy édes fajta sütit sütni, hogy legyen mire rájárni munka közben.

Sokan irtóznak a vértől, zsírtól mocsoktól, de valamit valamiért. Össze sem lehet hasonlítani az apukám által készített hurkát, kolbászt a bolti vacakokkal.

2010. dec. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Én a tavaly óta "állok be" segíteni a disznóvágásainkon, mert Édesanyámat már nem engedem a hidegben tapicskolni.

Idén most volt, egy hete. Büszke vagyok magamra, mert szerintem hősiesen viseltem, igaz mikor a konkrét "gyilok" történt, most is az istálló mögött zokogtam...

Szóval mi úgy csináltuk, hogy a férjemmel kora reggel lementünk a házhoz, ahol nevelték nekünk az állatot, majd a pasasok (család barátja, Férj, stb..) elvégezték a piszkos melót. Nálunk minden egy féltetős, erre kialakított helyen történt. Nekem csak a mosásban, zsírsütésben, meg az ilyen softosabb melókban kellett részt venni. Közben Édesanyám itthon sütötte a frissen felvitt húst a dolgozó népnek, a meló után felautóztunk hozzánk, és kezdődött a kajálás. Na, én ebben nem veszek sohasem részt. Igazándiból reggel 7-től kezdve csak a forró fürdő lebeg a szemem előtt, és ez a gondolat szokott életben tartani :) Nem tudom, ki hogy van vele, de én nem is eszem a feldolgozott húsból, egyedül a hurkatöltéshez főzött üres, csak fűszeres rizsből. A disznóvágás után még napokig benne van az orromban a sok szag, pfejj...

Nálunk csak akkor van kis vita, ha nem olajozottan megy egy-egy mozzanat, de akkor is elrendezzük hamar :) Az ivászat meg... Nem nagyon van, de én berendeltem magamnak a kedvenc páleszemet, és rá is jártam lelki okokból kifolyólag... :D

2010. dec. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Hajnali böllér köszöntés, pálesz. Szúrás, vért felfog, disznót felhúz, pörzsöl, pálesz, közben egy sör. Kettévág, kezdődik a munka, segít apraja-nagyja. Friss sültekből kiadós reggeli, első kis pihi, pálesz, sör.

Böllér vagy marad, vagy megy, a bontás már személyes ügy (én így szoktam, úgy nem jó, én zsírra megyek, én szalonnára, én kolbászra, én csülökre, stb. stb. Délutánra elkészülünk, zsír sül, abalében bennt a hurka, mosogatás, borozás, áldomás. Kora este monden kész. Kis cirkusz, de az is inkább stuffolás, mindenki helyt áll, estére nem mondom, nem kell altató. ennyi.

2010. dec. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon szeretjük a férjemmel.:) Apuék minden évben vágnak, egyszerre kettőt is! Nálunk ez inkább baráti összejövetel. Mondjuk nálunk 3 napos, mert pénteken levágják, megperzselik stb, szombaton van a feldolgozás, vasárnap délelőtt meg a takarítás,húsok elpakolása. Van iszogatás is, de nagyon részegre még senki sem itta magát.

A férjem imádja a hasát, nagyon szereti a disznóvágások kajákat. Én is,bár én már óvatos vagyok, mert két éve úgy bezabáltam ezekből a zsíros cuccokból,hogy utána két napig nem bírtam a wc-ről leszállni!

Szóval nálunk nagyon jól szokott elsülni!

2010. dec. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Régen valahogy mindig veszekedésbe fulladt, mára azért kifejlődött az önkontroll a családon belül :D
2010. dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Reggel egy kupica pálesz, böllér levágja (én ezt nem nézem végig), vért felfogják, mégegy pálesz, pörzsölés, özben bor és pálesz, feldolgozás. Hurka, kolbász, disznósajt, disznóölési káposzta, máj stb. készül. Közben megy az ivászat és a csipegetés. Én személy szerint a bürkéből és a kolbászból szoktam magam betegre zabálni.

Estére mindenki fáradt, sokan kicsit spiccesek. A hangulat jó szokott lenni, veszekedni, nem szoktunk.

2010. dec. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!