Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szeretik sokan ezt a zenét?

Miért szeretik sokan ezt a zenét?

Figyelt kérdés
A magyarság nagy része ugyebár nem szereti a cigányság túlnyomó részét a magatartásuk, a szociális integrációhiányuk miatt, valamint mert a jogalkotás is elfogult velük szemben ebben az országban. De mégis amikor cigányzene szól akkor meg sokan úgy ropják rá hogy az valami hihetetlen. Hogy tudnak a magyarok közül sokan olyan zenére táncolni aminek a szerzői úgy általában ártanak nekik? Ez teljesen ellentmondásos, és észszerűtlen. Miért nem mulatnak magyar nótára pl.? Félreértés ne essék a kérdés célja nem a fajgyűlölet, hanem hogy elfogulatlan, racionális válaszokat találjak egy irracionális jelenségre.
2011. jan. 9. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom mert van ritmusa és lehet rá táncolni. Nem tudom, én inkább az igényes zene felé orientálódom, viszont az látható, hogy sokkal könnyebb valami mulatósra ropni, mint egy komolyzenei darabra. Könnyebben is emészthető, és általában, amikor esküvőkön, meg hasonló eseményeken szól az ilyen zene, a publikum már nem nevezhető szomjasnak.
2011. jan. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy utálom a szomszédasszonyt (nem utálom :) ), még tarthatom isteninek a pogácsáját.


Senki sem fekete vagy fehér... attól, hogy valaki kifejezetten unszimpatikus és egy percet nem bírnék ki vele egy szobában, attól még kedvelhetem a zenéjét/könyveit/festményeit, akármit... Pl. utálom a drogosokat/alkoholistákat... ehhez képest végig lehet nézni a kedvenc zenéimet, könyveimet, verseimet, képeimet, filmjeimet.... jópár művésznevet találnál, aki nem vetette meg a bódító szzereket.


Nem hiszem, hogy ez azt jelentené, hogy nem tartom magam az elveimhez, vagy hogy ellentmondásos személyiség lennék.


Mondjuk valószínűleg nem az én véleményemre vagy leginkább kiváncsi mivel én egyrészt nem rajongok a cigányzenéért, másrészt égegyadta világon semmi bajom nincs a tisztességes zenészcigányokkal. :)

2011. jan. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A cigányok kulturájában nagyon fontos a zene. Nagyon jó a ritmusérzékük, azt mondják, hogy "a vérükben van". Ebben van némi sztereotipia, de nagyrészt igaz. A zenéjük pörgős, sok esetben nagyon kellemes, fülbemászó.


Az, hogy sok esetben nehezen integrálódnak az az ők hibájuk is és a miénk is, akik előítélettel fogdulunk feléjük. De ez az "integráció" sokszor csak nézőpont kérdése. Más kultúra. Külső szemmel nézve nehéz objektívnek lenni.


Ettől függetlenül a zenéjük lehet nagyon jó, és vonzó.


Az, hogy miért nem mulatnak inkább magyar nótára... Hát a magyar nóták szerzői ezek szerint nem rosszak, de a cigány szerzők igen? Nem furcsa ez kicsit?

2011. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még valami. A cigányzene ugyanannyira igényes mint bármely más nép népzenéje.

És itt nem a manele meg egyéb olcsó mulatós zenére gondolok, hanem az igazi cigányzenére

2011. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!