Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 'Helló! ' - tegező köszönés,...

'Helló! ' - tegező köszönés, vagy semleges?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút tegező. Ha az irodalom tanáromnak így köszönnék, azonnal kapnék egy egyest :)
2011. okt. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon tegező, de pl. Angliában vagy az USA-ban semleges. (persze azért ott se köszönnek hello-t a bankban, meg a gyerekek se hello-zzák le a tanárukat, de mondjuk egy boltban lehet így köszönni az eladónak)
2011. okt. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hmmmm... jó tudni, én azoknak köszönök így, akiknek nem tudok hogy köszönni :D pl boltban 30-35 körüli eladónak.
2011. okt. 20. 17:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Angliában és az USA-ban azért semleges, mert ott nincs magázás :D

egyébként szerintem tegező, de egy-két kivétel mindig van. pl. az iskolánkban már 5. éve ismerem a büfés nénit, úgy köszönök, hogy helló XY néni, ő is hellóval köszön, mert tudja, hogy ezt nem tiszteletlenségnek szánom.


szerintem egy szó ilyen szempontból történő besorolásában sosem az a fontos, hogy mi is a szó tulajdonképpen, hanem az, hogy milyen szándékkal mondják.

2011. okt. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően semleges, de nagyban függ a hangsúlyozástól, és a helyi szokásoktól, mint a fentiekből is kiderül. Sokan tényleg akkor használják nálunk, ha nem tudják eldönteni, mit tegyenek. Ha erről van szó, egyszerűbb céltudatosan tisztázni. Értelmes emberek nem szoktak az ilyesmin megsértődni. Ha lány vagy, nem sokkal fölötted lévő korosztályig javasolj, a fölött kérdezz.
2011. okt. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Idegesito mikor egy magyar hellozik/hallozik.
2011. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Pedig pont magyar eredetű szó...
2011. okt. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy magyar eredetű?
2011. okt. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Minden magyar eredetu, meg a kinai viaszk is!
2011. okt. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A tanárom mondta még régen.

Azt mondta hogy mi kezdtük el terjeszteni, amikor feltaláltuk a telefonközpontot.

Hall? Hallom → Halló → Helló

2011. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!