Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Köszönés. Most akkor, kinek...

Köszönés. Most akkor, kinek mit mikor?

Figyelt kérdés

Szóval ezzel a köszönés dologgal most nagy bajban vagyok.pl

1. a szomszédban lakik egy nő. Amíg mi 10-15 évesek voltunk csókolomot köszöntünk neki, mert erre tanítottak. Aztán alig láttuk már, akkor is csókolomot köszöntünk. (akkor ugye látszott a nagy korkülönbség). Most mi (én és az ikertesóm) 20 évesek vagyunk az a nő 30-35 körüli. Az ilyen korú ismerősöket, mint tegezzük, ha megengedik, de nagyon furán jön ki ez a csókolom-köszönés.


tehát hány éves korig kinek mit kell/illik köszönni?


2011. aug. 17. 23:19
1 2
 1/17 anonim válasza:
Jónapot :) /estét/reggelt
2011. aug. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól írja. :)


Amúgy ne már, egy 30-35 körüli nő nem számít még középkorúnak se... a csókolom tényleg erős. Ő még nem szólt, h inkább tegezzétek?


Ha nem ilyen közvetlen, barátságos, akkor legyen, amit az első írt, az a legtisztább.

2011. aug. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ezen a példán csokálkozom. Mármint, hogy a 20-25 éves nő hagyta, hogy 10-15 évesen csókolomozzátok.


Egyébként ilyen esetben, mikor régről ismersz valakit, sajna szerintem nem illik átváltani tegezésbe, ha ő nem ajánlja fel, hiába változtak az idők. (Persze idegesítő, ha a másik letegez, míg én magázom, mikor már mindketten felnőtt emberek vagyunk, és nem egetrengető a korkülömbség..) Persze csókolomozni nem kell, de a jó napot helytálló.

2011. aug. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Még nem ajánlotta fel, hogy tegezzük. Ugyanis még tanított is minket iskolában, amíg tanítónőnek tanult. Én egy kisvárosban élek Veszprém mellett és itt utálják a jó napot-köszönést. Anyukám például ki nem állhatja. :) Most pedig egy boltban dolgozok így nyáron és van, hogy hosszú másodpercekig nézek valakit, aki belép a boltba, miközben felmérem, hogy mennyi idős lehet.

Majd letudom egy "hello"- val :)

2011. aug. 17. 23:49
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem az fura, hogy alapból valaha is csókolomoztátok, hiszen akkor annyi idős volt, mint ti most, vagy egy-két évvel több.

Na mindegy, a lényeg szerintem tegezzétek nyugodt szívvel

2011. aug. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Én pld. 38 éves vagyok, és imádom, mikor a McDonaldsban sziával köszön az eladó. Mikor csókolomot köszön, akkor olyan "öregnek" érzem magam, mert ő nyilván annak gondol, vagy lát. A jónapotnál (még ha nem is tetszik) nincs jobb. De a jóreggelt, jóestét még jobb :)
2011. aug. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Csóklomozd csak nyugodtan, ilyenkor szokták elküldeni az embert a francba a hiúbbak, szerintem rögtön szólni fog magától, hogy inkább tegezzétek. :)
2011. aug. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A csókolom és csókolom között különbség van !! Érezni kell mikor mit és hogyan kell mondani. Másképp csókolomozik egy 10 éves fiú egy idős néninek, másképpen egy fiatal férfi a házmester néninek, másképpen ugyanő egy hasonló korú hölgynek. Egy megfelelően tagolt/lejtett kezeit csókolom lehet kacérkodás is, lehet egy udvarlás kezdete is.
2011. aug. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Jaaj, hát persze, nem úgy kell érteni, hogy heves szemöldök húzogatás közben kösznök: csóóókolom.


Dehogy :) Csak úgy illedelmesen, tiszteletet megadva. :)

2011. aug. 18. 00:19
 10/17 anonim ***** válasza:
39 éves vagyok, utálom a csókolomot. Valaki vagy tegezzen le, vagy mondja hogy Jó napot. Viszontlátásra!
2011. aug. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!