Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Házibuli. Kinek mit illik...

Házibuli. Kinek mit illik vinni, biztosítani?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi úgy szoktuk, hogy mindenki megbeszéli a házigazdával (aki a helyet biztosítja), hogy mit vihet, mit vigyen. Pl. valaki visz 10 sört, a másik 2 üveg bort, a harmadik gyümölcslevet, a negyedik jópár zacskó chipset... megint másik süt valamiféle süteményt, stb.

A házigazda tudja, hány emberre kb. mennyi ital, étel kell, stb.

Általában kinevezünk valakit, aki szívesen vállalja a zenei kérdéseket: odaadjuk neki pendrive-on, CD-n, DVD-n, mit szeretnénk - összeállítja, hoz hangfalat, gépet, és válogatásként beadja, hogy mindenkinek igaza legyen. :D


19/L

2011. márc. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

már rengeteg házibulinak voltam a házigazdája. általában az van, hogy mindenki magának hoz piát amit inni akar meg esetleg valami rágcsát. én (házigazda) veszek a műanyagpoharakat, üdítőt, rágcsát. volt olyan is (pl szilveszterkor), hogy virslit csináltunk kajának. itt két variáció szokott lenni: 1-megveszek én mindent (virsli, kenyér, kecsapmustármajonéz) és beszedem mindenkitől a lóvét, 2-megmondom mindenkinek, hogy hozzon magával pár virslit meg kenyeret, a kecsapmustármajonézt én veszem.

az a legbiztosabb, hogy mindenki magának viszi amit inni enni akar és akkor nincs kavarodás, hogy ki kinek tartozik, meg esetleg nincs olyan pia amit szeret ...stb. 23/L

2011. márc. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem voltam sok házibuliba de a legutóbbit úgy oldotta meg a házigazda hogy mindenkinek be kellett fizetni fejenként 1500 v. 2000Ft-o( nem emlékszek pontosan mennyi volt). Ő előre megvette ami kellett, piák, kaja és amikor odamentünk akkor rendeztük az anyagiakat.

Ha nincs annyi pénzed hogy megelőlegezd a kaját és a piát akkor előre kérd a pénzt hogy meg tudd venni, vagy ha csak ivászat lesz akkor mindenki hoz piát( megegyeztek hogy ki mit) és az megy be a közösbe, mindenki abból iszik amiből akar.

2011. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
amit a 2. írt hogy mindenki azt eszik és iszik amit hoz az a batyus bál xD
2011. márc. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
mi mindig összedobunk 500-1000 ft-ot per fő, és abból vásárolunk be közösen(pia, rágcsa, üdítő, kenyér, vmi olcsó májas). elég jól kijövünk belőle, múltkor még fény is volt :)
2011. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!