Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Komolyan mindig az eladók a...

Komolyan mindig az eladók a bunkók meg a rosszak?

Figyelt kérdés

Egy üzletben dolgozom és le vagyok döbbenve néha. Multkor egy kisgyerekes család bejött tolltartóért. Mutattunk nekik csomót, de a felénél azt mondták,hogy hú,nekik az kell,ne is mutassam tovább. 2perc múlva pedig visszajöttek,apuka ledobta(!)elénk a terméket,hogy neki ez nem kell, azt akarja ami a sarokban van és hogy azt meg sem mutattuk. Pedig hiszti nélkul is cserélunk mindig és eleve nem a mi hibánk,hogy azt nem látta.

Tegnap egy férfi azért kiabált, hogy a levett árcédula helye csúnya (a csomagoláson direkt egy perforált kis nyúlvány van,amit le lehet tépni)

Ma pedig energiaital szlopálva, koszonés nélkul jottek be. Nem szóltam,gondoltam nem önti ki,felnott ember,a vissza nem koszonést pedig benyeltem. A kasszánál,fizetéskor pedig még neki állt feljebb,hogy ("komolyan ennyi figyelmességet nem kapunk,hogy zacskóba tedd?cöhh". mondta ezt ö nekem. ráadásul ki is van írva,hogyba zacskó fizetés,igény esetén kérje. Annyi 30-40koruli apuka éli ki magát így..


2011. ápr. 30. 14:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Bunkó ember a pult mindkét oldalán előfordulhat.

Nemrégiben egy kis élelmiszerboltban vettem kiflit meg tejet (tízórai estébé), és apróval fizettem (értsd: tízesek, húszasok), nagyon rosszindulatúan nézett rám az eladó hölgy. (Azonkívül egy tízes volt nálam még, de akkor meg az lett volna a baja, hogy ötszázért vásárolok, meg tízezressel fizetek.)

Gorombák még a vasúti jegypénztárosok is.

Egy ismerősöm mesélte, hogy voltak kinn valami kulturális fesztiválon portrézni. Kipakolgatták a rajzaikat (csak megmutatni, nem eladni) az asztalra, kiraktak táblát, hogy portré itt, meg, hogy "Ne vidd el a rajzokat az asztalról", és persze ott kellett magyarázni egy csomó - már elnézést a kifejezésért, de - gyökér embernek, hogy az asztalon lévő rajzok nem ingyenes szórólapok.

Másik kedvenc, nagy áruházlánc, színesbőrű család, aznap tán segélyosztás lehetett, vásárol egy csomó cuccot. Egyrészt veszekednek a pénztárossal ki tudja mi miatt, másrészt, már adja a blokkot, mikor oda*nak még egy szelet csokoládét a szalagra. Hogy, még ezt is üsse mán hozzá!

Meg persze az illedelmes tolakodásuk. De ez már egy másik történet.

2011. máj. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, ilyeneken nem érdemes fennakadni. Én árufeltöltő vagyok, nem is konkrétan eladó, szal mondhatni szívjóságból segítek ha kérdeznek tőlem, hogy mi hol van, pláne ha "szaktanácsot" kell adni. Na mindegy. Nekem van napi 3-4 kiakasztó sztorim. Múltkor pl odajöttek hozzám, hogy egy bizonyos márkájú diabetikus üdítőt keresnek, elkísértem őket a diabetikus teremékeinkhez, amikből mindenféle egy kupacban van a csokitól a liszten át az üdítőig. mondtam nekik, hogy ez az össz diabetikus termék nálunk, üdítő van, de csak amit itt látnak, az a fajta nincs amit ők keresnek. Aztán megkérdeztem segíthetek-e még valamit, mondtak hogy nem én meg mentem dolgomra. 2 perc múlva összefutottunk megint és úgy leb@sztak, hogy köpni nyelni nem tudtam, hogy itt van a atermék amit kerestek és mi az hogy én azt mondtam nekik, hogy nem tartunk. Mondtam, hogy ilyet tartunk, de ez nem diabetikus. Aztán kioktattak, hogy ez ám cukorbetegeknek való üdítő, csak nem az van ráírva hogy diabetikus, hanem hogy édesítőszerrel. De ezt olyan bunkó, paraszt hangnemben, más vásárlók előtt hogy csak úgy égett a pofám. De most komolyan honnan tudjam, hogy mit akar, ha nem is azt mondja?
2011. máj. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!