Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csinálnál, ha a szomszédod...

Mit csinálnál, ha a szomszédod neveletlen gyereke egyfolytában átrúgná a labdát a kertedbe?

Figyelt kérdés

Nem dolgozik egyik szülő sem, az apa egész nap otthon focizik a gyerekkel a sorház kicsi kertjében. Naponta többször átrúgják a labdájukat és olyankor pofátlanul felmásznak a kerítésre és paraszt, lenéző arckifejezéssel bebámulnak az nagy ablakomon a lakásba, elvárva, hogy dobjam vissza. Én meg ott dolgozok az ablakkal szemben az íróasztalnál, gyakran pizsamában. Eddig a mogorva nézésen kívül nem csináltam semmit, mert meg akartam őrizni a "jószomszédi" viszonyt, de lassan kezd betelni a pohár.

A labda átrugdalása annyiban zavar csak, hogy féltem a virágaimat és a kutyámat kint, de a bebámulástól, és attól, hogy elvárják, hogy naponta nem is tudom hányszor visszadobáljam nekik a sáros labdájukat, attól teljesen felmegy már bennem a pumpa. Éppen az imént történt újra, dolgozok, nem vettem észre, hogy beesett. Csöngetnek, nem nyitottam ki, mert nagyon benne vagyok éppen valamiben, és aztán egyszer csak azt látom a szemem sarkából, hogy az apa nagy feje ott bámul be a kerítés tetején mutogatva be a kertünkbe. Ne kérdezd, milyen nemzetiségűek, de nem akarok beszélni velük erről.

Egyszerű megoldás lenne egy függöny, de azért nem akartam függönyt tenni, mert nagyon szeretem nézni a kertemet munka közben. Jó megoldás szerintetek, ha egyszerűen nem dobom vissza, és megrázom a fejem ha legközelebb bebámul? Vagy hogy ha bebámul, akkor behúzom a függönyt? Nagyon bepöccentem már, de tartok is tőlük.


2011. máj. 4. 14:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

ha tudod akkor rakd át az íróasztalt olyan helyre hogy ne lássanak be vagyis téged ne lássanak

vagy vegyél egy pulikutyát az széttépi a labdát legalábbis amiket én ismerek pulikat azok igen:)

talán meg is lehetne őket szépen kérni

ha megbízol bennük(feltételezem nem) akkor mondhatnád hogy jöjjenek át érte amikor csak akarnak nálam ez volt régen mikor kicsi voltam a szomszédba jártunk 5percenként:D

ha nem tudsz semmin változtatni akkor az utolsó dolog legyen hogy durván beszólj nekik mert akkor nem biztos hogy jól jársz

2011. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
És egy 3 méteres sövény is segít, amin át nem tud bebámulni a marha. Noha idő, amíg megnő, de többé nem látod a szomszédot, és ha berúgják a labdát, akkor adod vissza, amikor akarod.
2011. máj. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Sajna nem tudom áttenni máshova az asztalt, pedig az lenne a legegyszerűbb. A sövény is jó ötlet, az szép is lenne.

Most éppen azon jár a fejem hogy az ablak egyik oldalát lefüggönyzöm, hogy éppen nem lássam őket, meg kell nézni, hogy az működik-e.

Szépen megkérni őket: esélytelen, nem olyan emberek sajnos. Már azért is én vagyok a hülye, hogy ha a labda átesik hozzánk és nem ugrok azonnal utána.

2011. máj. 4. 14:51
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nincs neki annyi ideje kivárni addigra megnő a gyerek

(mondjuk ha nemzetiségnevük c vel kezdődik addigra születik másik kettő)

első voltam

2011. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
ha függönyt teszel akkor csöngetni fognak ami talán még zavaróbb
2011. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
Lyukaszd ki a labdat es mondd azt,hogy a kutyad volt.
2011. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
akkor lopnak másikat ráadásul ő vagy a kutya rosszul jár
2011. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy labdát és naponta többször dobd át.Ha nem dobják vissza,akkor neked sem kell.Így rájönnek,hogy nem egy jó buli.....:)
2011. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Az utolsó tetszik :)


S

2011. máj. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nekem is :) Bár nem hiszem, hogy meg merem csinálni, de jó ötlet :)
2011. máj. 4. 16:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!